"Pepe" i "Duzers" awansowali. Mroczka będzie rezerwowym

(ppp)
Patryk Dudek awansował rzutem na taśmę
Patryk Dudek awansował rzutem na taśmę fot. Tomasz Gawałkiewicz
W Krośnie, Krakowie, Rawiczu i Pile odbyły się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W dwóch ostatnich ścigali się odpowiednio Artur Mroczka (Caelum Stal Gorzów) w Rawiczu oraz Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek (obaj Stelmet Falubaz Zielona Góra) w Pile.

Zielonogórzanie nie zawiedli i awansowali. "Pepe" zdobył 12 pkt. (3, 2, 3, 2, 2) i uplasował się na trzeciej pozycji. "Duzers" - 9 (0, 2, 2, 2, 3) musiał walczyć do ostatniego biegu i dopiero rzutem na taśmę zapewnił sobie udział w półfinale, zajmując ostatnie premiowane, siódme miejsce. Najgorzej wypadł Mroczka 9+2 (2, 1, 1, 3, 2), który w Rawiczu zajął ósmą pozycję, przegrywając awans w dodatkowym biegu z Kacperem Gomólskim ze Startu Gniezno, przez co w półfinale w Opolu będzie rezerwowym. Oprócz Protasiewicza i Dudka, wystąpi w nim za to także kapitan gorzowian Tomasz Gollob, który był rozstawiony.