PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra (relacja live)

Andrzej Flügel, 68 324 88 06,[email protected] / Michał Korn, 68 324 88 80, [email protected]
Stelmet Zielona Góra przegrał pierwszy wyjazdowy mecz z PGE Turowem Zgorzelec o tytuł mistrza Polski. Tomasz Gawałkiewicz
W czwartek 28 maja o godz. 17:45 Stelmet Zielona Góra rozpoczął na wyjeździe pierwsze starcie o tytuł mistrza Polski. Rywalem podopiecznych Saso Filipovskiego był PGE Turów Zgorzelec. Mecz zakończył się zwycięstwem obrońców tytułu. Zespół PGE Turów w kontekście całego spotkania wydawał się być drużyną skuteczniejszą, dlatego zasłużenie wygrał.

Tutaj znajdziesz relację na żywo z pierwszego meczu finałowego PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra (relacja live)

Porównanie pierwszych piątek obu drużyn wskazywało na remis. Jeśli chodzi o rozgrywających, nasz "pierwszy", czyli Łukasz Koszarek, zdawał się być nieco lepszy od Amerykanina Tony'ego Taylora. Ten drugi miał wprawdzie w obecnym sezonie lepszą skuteczność rzutów z gry (52,5 proc.) w porównaniu z kapitanem Stelmetu(44 proc.), ale nasz zawodnik bił na głowę rywala liczbą asyst. Jak wyglądało przełożenie formy obydwu kapitanów na grę całej drużyny?

Czwartkowego wieczoru starły się najlepsze drużyny w kraju, które do meczu przystąpiły w swoich najsilniejszych składach. Spotkanie z pewnością było obfite w zwroty akcji i emocje do ostatnich minut. Choć początek wskazywał na to, że gospodarzom trudno będzie przeciwstawić się tak grającej drużynie z Zielonej Góry, kilka minut całkowicie odwróciło bieg tego pojedynku. Dzięki temu mieliśmy emocje do ostatnich minut!

Trzy pierwsze kwarty pokazały, że mecz toczył się całkowicie pod dyktando gospodarzy, którzy wydawali się panować nad sytuacją. To właśnie PGE Turów na początek IV kwarty wychodził z przewagą, aż 15 punktów! Zawodnicy ze Stelmetu jednak nie byliby sobą, gdyby nie walczyli do końca, chcąc za wszelką cenę odrobić tak dużą przewagę gospodarzy.

Mimo że na trzy minuty przed końcem na tablicy świetlnej widniał remis 73:73, końcówka należała bez wątpienia do obrońców tytuły, którzy ostatecznie wygrali pierwsze z czterech spotkań o tytuł 85:77.