SM
Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek nie potrzebował wiele czasu na zaaklimatyzowanie się w AC Milan. Już w 10. minucie pucharowego meczu z Napoli polski napastnik strzelił gola na 1:0. Po kilkunastu minutach podwoił swój dorobek. Rossoneri awansowali do półfinału Pucharu Włoch, a Polak z ośmioma bramkami na koncie pewnie zmierza po koronę króla strzelców rozgrywek.

Krzysztof Piątek, który w ubiegłym tygodniu został najdroższym polskim piłkarzem w historii po tym jak Milan zapłacił za niego Genoi 35 mln euro, w Mediolanie szybko zaczął zdobywać bramki. Nie udało mu się to w sobotę, kiedy zadebiutował w nowej drużynie wchodząc z ławki w 71. minucie spotkania z Napoli. Już trzy dni później zaliczył swoje premierowe trafienie dla Rossonerich. W kolejnym spotkaniu z Napoli, tym razem w Pucharze Włoch, 23-latek wyszedł w wyjściowym składzie. Już po 10. minutach wykazał zimną krew, bezlitośnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Jedna bramka nie zadowoliła jednak polskiego "Rewolwerowca". Jeszcze przed upływem pół godziny gry Piątek dostał kolejne dobre podanie za plecy obrońców. Tym razem nieco zwolnił akcję, cofnął się z piłką w stronę linii pola karnego, po czym huknął z całej siły, zaskakując pilnującego go Kalidou Koulibaly'ego i bramkarza Alexa Mereta.

Po przerwie Piątkowi nie udało się skompletować hat tricka. Trener Gennaro Gattuso zdjął go zresztą z boiska w 79. minucie. Polak schodził do szatni przy owacji na stojąco od kibiców, których serca podbił błyskawicznie. Szansę na kolejne trafienia, tym razem ligowe, napastnik będzie miał w niedzielę. Milan zagra wtedy na wyjeździe z AS Romą.

W drużynie rywali pełne 90 minut rozegrali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Obaj nie byli jednak w stanie znaleźć recepty na obronę rywali. W protokole sędziowskim zapisał się tylko ten pierwszy - żółtą kartką. Napoli przegrało 0:2, a w półfinale Pucharu Włoch zagrają Rossoneri. Piątek na dobrą sprawę może być pewny korony króla strzelców rozgrywek. W dotychczasowych spotkaniach zdobył już osiem bramek. Wśród zawodników będących jeszcze w grze o trofeum nikt nie ma więcej niż dwóch goli.

Sebastian Szymański: Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by zająć pozycję lidera ekstraklasy

Materiał oryginalny: Piątek - strzelania początek! Zobacz pierwsze bramki Krzysztofa Piątka w barwach AC Milan [WIDEO] - Sportowy24