Pięć setów potrzebowała Olimpia Sulęcin, by ponownie wygrać mecz w pierwszej lidze

Alan Rogalski
MCKiS Jaworzno - Olimpia Sulęcin
MCKiS Jaworzno - Olimpia Sulęcin MCKiS Jaworzno
Po bardzo emocjonującym meczu, trzymającym w napięciu do ostatnich piłek, Olimpia Sulęcin wygrała z MCKiS-em Jaworzno w pierwszej lidze.

MCKiS Jaworzno - Olimpia Sulęcin 2:3 (25:19, 23:25, 20:25, 25:20, 11:15)
Olimpia: Kordysz, Siwczyk, Jurant, Naliwajko, Zimoń, Maluchnik, Sas (l) oraz Tomczak, Paszkowski, Turek, Wójcik, Rymarski, Sawerwain (l).

Po dwóch wygranych w pierwszej lidze później przyszła passa meczów bez zwycięstwa. Przerwało ją dopiero sobotnie spotkanie. Kluczowym był jego drugi set, w którym na boisku pojawił się Grzegorz Turek, MVP tego starcia, a zwłaszcza piątego seta.

Tie-breaka od asa serwisowego otworzył Bieńkowski 1:0. Do stanu 2:2 obie ekipy grały równo. Następnie w polu serwisowym ręki nie zwalniał Turek 5:3. Do zamiany stron przyjezdni utrzymywali wypracowaną dwupunktową przewagę 8:6. Po wznowieniu gry sulęcinianie kontrolowali wydarzenia 13:10. Pomimo starań i ogromnej woli walki jaworznianie nie odrobili już tej różnicy. Wygraną w tym sobotnim meczu pewnym atakiem przypieczętował Turek 15:11.