MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piękna uroczystość w 17. WBZ. Przekazanie sztandaru brygady nowemu dowódcy

OPRAC.:
Karolina Korenda-Gojdź
Karolina Korenda-Gojdź
Fot. Dariusz Brożek
Po ponad dwuletnim dowodzeniu 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną, gen. bryg. dr Robert Kosowski przekazał dowodzenie swojemu dotychczasowemu zastępcy, płk. Wojciechowi Ziółkowskiemu.

Gen. bryg. dr Robert Kosowski awansował na stanowisko rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej. Nowe obowiązki obejmie z początkiem sierpnia. Akademia Sztuki Wojennej powstała w 2016 roku, w miejsce Akademii Obrony Narodowej. Jest największą społeczną uczelnią cywilno-wojskową w Polsce i jako jedyna uczelnia wojskowa w Polsce, realizuje tzw. „kursy generalskie, przeznaczone dla kandydatów do uzyskania stopnia generalskiego.
W związku z tą nominacją 28 lipca w koszarach wojskowych w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 17. WBZ. Funkcję tę czasowo pełnić będzie dotychczasowy zastępca płk Wojciech Ziółkowski.

W związku z zakończeniem przeze mnie zaszczytnej służby w szeregach 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego pragnę serdecznie podziękować za ponad dwa lata współpracy ze wspaniałymi ludźmi z administracji państwowej, instytucji samorządowych, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych oraz mieszkańcami. Żegnam się z ziemią lubuską, z garnizonami Międzyrzecz, Wędrzyn i Krosno Odrzańskie, ludźmi, z którymi miałem ogromną przyjemność służyć i wierzę, że działania, które razem wykonywaliśmy będą w dalszym stopniu owocować, ku chwale 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

- powiedział gen. Robert Kosowski.

Gen. bryg. dr Dariusz Parylak, dowódca dywizji podziękował gen. Kosowskiemu za owocną służbę. Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz przekazał generałowi okolicznościowy ryngraf oraz życzył dalszych sukcesów. Była defilada, uroczyste przemówienia, podziękowania i upominki oraz przekazanie sztandaru brygady nowemu dowódcy.

Głos zabrał także nowy dowódca 17. WBZ płk Wojciech Ziółkowski:

Życie żołnierza składa się z powitań i pożegnań. W dniu dzisiejszym składam podziękowania panu generałowi dr. Robertowi Kosowskiemu za skuteczność dowodzenia brygadą. Prawem każdego żołnierza jest być dobrze dowodzonym, a bycie dobrym dowódcą nie oznacza umiejętności dobrego rządzenia, ale oznacza umiejętność dobrej współpracy.

Defilada kompanii honorowej oraz sztandarów pododdziałów Wielkopolskiej Brygady zakończyła uroczystość.

Polecamy również państwa uwadze:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska