Piękny gol Błaszczykowskiego, kibice czekają na Bayern (wideo)

(szyly)
flickr.com
Jakub Błaszczykowski zdobył przepiękną bramkę dla Borussii Dortmund w meczu z Fortuną Dusseldorf. Jego klub jednak tylko zremisował 1:1 i traci coraz więcej punktów do Bayernu Monachium.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 43 minucie meczu. Błaszczykowski zagrał od początku spotkania, a więc po jego niedawnej kontuzji nie ma już śladu. Piękna bramka pokazuje też, że popularny Kuba wraca do pełni formy.

Pełne 90 minut rozegrali także Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Snajper Borussii nie zdobył bramki i tym samy przerwał swoją znakomitą serię - w ostatnich czterech meczach strzelał rywalom po dwa gole. Takiej passy nie miał jeszcze nigdy w karierze. W potyczce z Fortuną jednak nie udało się trafić do siatki.

Borussia traci do Bayernu już siedem punktów. Jeśli jednak Bawarczycy wygrają jutro, to ich przewaga urośnie aż do 11. Szansa na odrobienie strat w najbliższy weekend, kiedy obie drużyny staną do boju. Wojna psychologiczna kibiców już się zaczęła: