Piękny mural ozdobił Kostrzyn. To zasługa firmy ICT Poland!

Materiał informacyjny ICT Poland Sp. z o.o.
ICT Poland w tym roku świętowało piękny jubileusz. To już 20 lat od kiedy firma działa na naszym rynku! W tym roku urodziny ICT związane były nie tylko z atrakcjami dla pracowników, ale też z prezentem dla wszystkich kostrzynian. Już od kilkunastu dni ścianę budynku przy ul. Niepodległości 5 zdobi piękny mural.

ICT Poland wie, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu. To firma, która dba nie tylko o swój rozwój, interes swoich pracowników, ale też jest zaangażowana w sprawy lokalne i sama podejmuje społeczne inicjatywy. Jakie? Jest ich naprawdę wiele: sponsoring zajęć sportowych i spotkań kulturalnych, wspieranie szkół, a w okresie pandemii praktycznie całego regionu. W tym roku firma po raz kolejny pokazała, że zależy jej na tym, by w Kostrzynie żyło się jak najlepiej.

- Świętowanie 20-lecia jest dla wszystkich osób tworzących ICT Poland ogromną radością. Dlaczego więc nie mielibyśmy dzielić się nią z innymi mieszkańcami Kostrzyna nad Odrą? Tym muralem chcemy upamiętnić to ważne w naszej historii wydarzenie, ale także sprawić, aby miejska przestrzeń stała się dla Kostrzynian i gości bardziej przyjemna i kolorowa – mówił o projekcie Michał Wrembel, Dyrektor Generalny ICT Poland

Obchody 20-lecia firmy z powodu pandemii przybrały nieco inną formę. Nie było imprezy z tańcami, ale było wiele innych atrakcji. Jedną z nich było właśnie stworzenie muralu. Na początku ICT Poland nawiązało kontakt z artystami, którzy tworzą tego rodzaju sztukę. Firma sama wybrała najlepsze projekty (wszystkie nawiązywały one do miasta, jego historii oraz walorów przyrodniczych i historycznych), a możliwość podjęcia ostatecznej decyzji przekazała kostrzynianom. Na profilu na Facebooku firmy pokazały się projekty. Zasada była prosta: ten projekt, który zdobędzie najwięcej głosów mieszańców, ozdobi ścianę przy ul. Niepodległości 5.

Zwycięski mural już jest! I to pierwszy w mieście!

Kostrzynianie mogli oddać swój głos na jeden z trzech murali. Ostatecznie mieszkańcy wybrali projekt autorstwa Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak. Artystki na stałe mieszkającej w Gdańsku, która współpracowała z takimi firmami, jak The Times, LPP, czy Herbapol.

- W głosowaniu otrzymał on 769 głosów, czyli prawie trzy razy tyle, co jego konkurencja. We wtorek 31 sierpnia rozstawiliśmy rusztowanie przy budynku, w środę ekipa malarska zaczęła prace, a w sobotę mural był już gotowy. Rusztowanie zostało zdjęte w poniedziałek i od tamtego momentu możemy podziwiać mural w całej okazałości – mówi nam Kamila Gazińska, Specjalista ds. komunikacji z ICT Poland.

Jak mówi nam pani Kamila, ciekawe było samo obserwowanie postępów prac, ponieważ jest to pierwszy mural, jaki powstał w Kostrzynie. - Prócz gratulacji i słów zachwytu nad muralem, były też komentarze, że świetna inicjatywa czy też że mieszkańcy chcieliby więcej takich projektów w naszym mieście. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że pomysł wykonania muralu był trafiony w punkt. W końcu od 20 lat funkcjonujemy w Kostrzynie nad Odrą, zatrudniamy mieszkańców, otrzymujemy ich zaangażowanie w pracę, co przekłada się na funkcjonowanie naszej organizacji – dodaje K. Gazińska.

Jubileusz wciąż trwa. Jakie atrakcje przygotowało jeszcze ICT Poland?

Jeszcze do 1 października w ICT trwa Loteria Jubileuszowa, w której udział mogą wziąć pracownicy firmy. Skąd pomysł na taką akcję? ICT zależało też na tym, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, których dotknęła pandemia koronawirusa, więc postanowiła wykupić u nich vouchery i przekazać je swoim pracownikom. Świetny pomysł, prawda? Na tej inicjatywie skorzystają więc wszyscy.

- Codziennie losujemy 12 pracowników, którzy otrzymują vouchery do kostrzyńskich usługodawców. Zwycięscy będą mogli skorzystać z usług m.in. warsztatów samochodowych, gabinetów kosmetycznych, restauracji, kwiaciarni, a nawet salonu tatuażu. To pracownicy decydują z jakich usług chcieliby skorzystać i codziennie obstawiają swoje losy na dowolnego przedsiębiorcę. Do rozlosowania w całej loterii jest aż 240 voucherów, a 4 października wśród wszystkich uczestników naszej zabawy rozlosujemy cztery vouchery na wakacje marzeń w lokalnym biurze podróży. Wartość jednego vouchera to 10 000 zł! – wyjaśnia nam Kamila Gazińska z ICT Poland i dodaje, że w zabawie bierze udział ok. 90 proc. pracowników. Oczywiście szczęście w loterii nie dopisze wszystkim, więc w ramach nagrody pocieszenia, firma przekaże pozostałym pracownikom bony do wybranych sklepów stacjonarnych bądź internetowych.

Niebawem ruszy quiz na temat ICT Poland. Ten sprawdzian wiedzy o firmie rozgrywa się na profilu na Facebooku. Przygotowano 20 pytań z okazji 20-lecia, a do wygrania jest 20 upominków. – Są to przysmaki zapakowane w skrzynkę z naszym logo. Udział w quizie każdy może wziąć tylko raz. W zabawie liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas – dodaje Specjalista ds. komunikacji z ICT Poland.

Od lat budujemy silną kulturę organizacyjną, w której pracownicy są szczególnie ważni. To płynie z samej góry, od włoskiego managementu firmy. Przez te wszystkie lata w Kostrzynie staraliśmy się podążać w tym kierunku i rozwijać firmę nastawioną na dobre relacje z pracownikami – mówi Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji ICT Poland, Małgorzata Kaźmierczak – Dubaj, która zachęca wszystkich do włączenia się w jubileusz firmy.

Dodaj ogłoszenie