Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieniędzy nie brakuje

Tomasz Krzymiński
Szkolenie nie zakończy się na wręczeniu certyfikatów przez Marka Zhelyaka (po prawej). Obok wiceburmistrz Wschowy Andrzej Nowicki i Magdalena Bartoszewicz.
Szkolenie nie zakończy się na wręczeniu certyfikatów przez Marka Zhelyaka (po prawej). Obok wiceburmistrz Wschowy Andrzej Nowicki i Magdalena Bartoszewicz. fot. Tomasz Krzymiński
Szkoła Inicjatyw Młodzieżowych zakończyła swoją działalność. Gmina skorzysta na prowadzonych przez nią szkoleniach.

Przez blisko dwa miesiące grupa mieszkańców gminy, głównie młodych ludzi, szkoliła się na warsztatach organizowanych przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. - Cieszę się, że tym projektem zainteresowało się tak wiele osób - mówi prowadzący zajęcia Marek Zhelyak.

Młodzi i społecznicy

Wschowianie nie chcą jednak kończyć swojej pracy, którą rozpoczęli w ramach warsztatów. Wśród nich byli uczniowie szkół średnich, wschowskie amazonki, przedstawiciele organizacji ekologicznych, samorządowcy, a nawet artyści i reprezentanci bractwa rycerskiego.
Każdy według zainteresowań tworzył projekt i uczył się, jak wcielić go w życie. - To najlepsza forma praktycznej nauki - mówią prowadzący.

Uczestnicy i organizatorzy nie chcą, by ich wspólna praca zakończyła się wraz z rozdaniem certyfikatów ukończenia szkolenia. - Doszliśmy do wniosku, że będziemy kontynuować to, co zaczęliśmy - dodaje M. Zhelyak.
- Skorzysta na tym gmina - przekonuje Anna Ufniak, uczestniczka, a zarazem koordynator projektu.

Znajdą źródła

A to dzięki temu, że autorzy projektów chcą je zrealizować. - Ćródeł finansowania jest mnóstwo, począwszy od funduszy unijnych i krajowych po polsko - amerykańską fundację. Trzeba tylko wiedzieć jak z nich skorzystać - przekonuje M. Zhelyak. - Ale pozyskanie pieniędzy to połowa sukcesu. Trzeba też wiedzieć jak wykorzystać te środki i rozliczyć.

Wschowianie mają kilka ciekawych pomysłów. Chcą starać się o pieniądze na swoje pomysły. - Bractwo rycerskie szykuje się, by zorganizować dużą imprezę, jako formę profilaktyki - mówi A. Ufniak. - Przedstawiciele młodzieżowej rady miejskiej chcą wybudować skatepark. Zaś uczniowie I Zespołu Szkół planują wymianę zagraniczną.
Samorządowcy zaś system podnoszenia kwalifikacji mieszkańców, w tym szkolenia z zakresu obsługi komputerów i znajomości języków obcych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska