Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Komunia Święta odwołana w związku z epidemią koronawiurusa. Na kiedy może zostać ta uroczystość przesunięta?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Kiedy odbędzie się tegoroczna I Komunia Święta? Jeszcze nie wiadomo.
Kiedy odbędzie się tegoroczna I Komunia Święta? Jeszcze nie wiadomo. pixabay.com
Pierwsza Komunia Święta 2020 w innym terminie? To już oficjalna wiadomość. W tym roku w maju nie odbędą się uroczystości pierwszokomunijne. Wszystkie zostały odwołane. Kiedy wyznaczone będą nowe daty?

Pierwsza Komunia Święta odwołana

Decyzja o odwołaniu uroczystości I Komunii Świętej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej została ogłoszona we wtorek, 14 kwietnia 2020. - W związku z trwającym nadal stanem epidemii wszystkie uroczystości pierwszokomunijne w diecezji zostają odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii świętej zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez ks. Wojciecha Lechowa, dyrektora wydziału nauki katolickiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Trwa głosowanie...

Czy I Komunia Święta powinna odbyć się w tym roku?

Pierwsza Komunia Święta - kiedy nowy termin?

Uroczystości pierwszokomunijne co roku odbywały się w maju (daty w poszczególnych parafiach mogły się różnić, np. z powodu liczby dzieci). Na kiedy zostały przeniesione? - Taka decyzja jeszcze nie została podjęta. Na razie do 26 kwietnia dzieci nie chodzą na lekcje do budynków szkół. Jeśli po 26 kwietnia nastąpiłby powrót, to wówczas jest cień szansy, że uroczystości pierwszokomunijne mogłyby się odbyć np. pod koniec czerwca – mówi nam ks. Andrzej Sapieha, notariusz kurii zielonogórsko-gorzowskiej.

Nie jest zatem wykluczone, że do I Komunii świętej dojdzie w tym roku np. we wrześniu, a więc na początku nowego roku szkolnego. - O dacie i tak będzie można decydować, gdy już minie stan epidemii – mówi ks. A. Sapieha.

Walka z koronawirusem trwa. Na mszy może być pięciu wiernych

Przypomnijmy: aktualne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa obejmują także kościoły. Aktualnie – i w czasie mszy oraz nabożeństw, i na indywidualnej modlitwie – nie może przebywać więcej niż pięciu wiernych (nie licząc posługujących). Obostrzenia weszły w życie w połowie marca (początkowo w kościołach mogło przebywać do 50 wiernych).

Niedziela Wielkanocna była już piątą niedzielą, w trakcie której wierni nie mogli swobodnie przychodzić do kościoła. W związku z obostrzeniami bp Tadeusz Lityński, ordynariusz zielonogórsko-gorzowski, udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Z czego i jak się spowiadać? Za te grzechy nie otrzymasz roz...

ZOBACZ WIDEO:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska