Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze tony węgla w preferencyjnej cenie dotarły do Gorzowa

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Do Gorzowa trafiła już pierwsza dostawa taniego węgla.
Do Gorzowa trafiła już pierwsza dostawa taniego węgla. Pexels
Do Gorzowa trafiła pierwsza partia węgla, który miasto będzie sprzedawać mieszkańcom po preferencyjnej cenie. Już wiadomo, że podobnie jak w okolicznych gminach, zainteresowane osoby będą mogły kupić surowiec za mniej niż 2 tysiące złotych za tonę.

Tani węgiel już w Gorzowie

Gminy mogą kupować węgiel za maksymalnie 1,5 tysiąca złotych za tonę, a sprzedawać go mieszkańcom za nie więcej niż 2 tysiące złotych za tonę. Różnica w postaci 500 złotych to środki na pokrycie kosztów dystrybucji węgla przez samorządy, czyli między innymi koszty transportu. W Gorzowie, po podliczeniu przez miasto wszystkich kosztów, tona węgla będzie kosztowała 1890 złotych.

W pierwszym transporcie dostarczono węgiel groszek, a w kolejnych będzie także węgiel orzech. Pracownicy urzędu miasta kontaktują się telefonicznie z osobami, których wnioski o przyznanie węgla po preferencyjnych cenach zostały pozytywnie zweryfikowane i ustalają możliwy termin jego odbioru, a także udzielają wszystkich niezbędnych informacji - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Węgiel można odbierać ze składu opału przy ulicy Kostrzyńskiej własnym transportem.

Inni też sprzedają taniej

Jeszcze taniej węgiel swoim mieszkańcom sprzedawać będzie gmina Deszczno. Tam cena węgla za tonę wyniesie niecałe 1850 złotych.

Co ważne, choć nie mamy takiego obowiązku, to podjęliśmy również decyzję, że w tej cenie węgiel będzie jeszcze rozwożony po domach mieszkańców. Złożyliśmy zapotrzebowanie na pięćset ton węgla, więc to jest z taką górką, aby go w naszej gminie nie zabrakło - mówi wójt Paweł Tymszan.

Sprzedaż węgla dla mieszkańców już trwa w gminie Santok. Tam również mieszkańcy mogą kupić surowiec za mniej niż 2 tysiące złotych. Węgiel jest sprzedawany po 1895 złotych za tonę. W tej samej cenie węgiel kupią również mieszkańcy gminy Kłodawa. Przy zakupie więcej niż jednej tony mogą też liczyć na bezpłatną dostawę. Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić osoby uprawnione do dodatku węglowego. Każde gospodarstwo domowe może kupić 1,5 tony tańszego węgla do 31 grudnia 2022 oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku. Co istotne, minimalnie trzeba będzie kupić 0,5 tony węgla.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska