Alicja Kucharska
TS ZEW ŚWIEBODZIN
TS ZEW ŚWIEBODZIN Archiwum prywatne
Runda rewanżowa rozpoczyna się na dobre. Gra Zew - u napawa optymizmem.

Wsobotę, 6 lutego w świebodzińskiej hali sportowej odbył się pierwszy mecz w ramach rundy rewanżowej II Ligi Dolnośląskiej. Zapowiadana wysoka forma i dobre przygotowanie zawodników widoczne były na parkiecie hali miejskiej. Ostatecznie TS Zew Świebodzin pokonał MKS Żagiew Dzierżoniów i mecz zakończył wynikiem 29:25.

Konsekwencja taktyczna
Przewagę nad rywalem Zewiacy wypracowali już w pierwszych minutach. Początkową grę „bramka za bramkę” szybko zastąpił koncert bramek, który pozwolił naszym zawodnikom zejść do szatni z 6 bramkami przewagi (19:13).
Do 50 minuty Zew nieustannie zwiększał przewagę bramkową nad przeciwnikiem, w efekcie czego 10 minut przed końcem spotkania na tablicy punktowej widniał wynik 27:18.

Niestety, ostatnie minuty nie pozwoliły na utrzymanie wysokiej przewagi. - W ostatnich 10 minutach przyszło niepotrzebne rozluźnienie, czego efektem było kilka błędów i topniejąca przewaga. Zwycięstwo nie było raczej zagrożone z uwagi na fakt, że podczas treningów dobrze przeanalizowaliśmy grę przeciwnika. Konsekwentnie realizowaliśmy ustaloną taktykę. Zawodników Dzierżoniowa zaskoczyło nowe ustawienie w ataku i gra w obronie - skomentował Tomasz Sielicki, obrotowy TS Zew Świebodzin.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Gadaj, grający na rozegraniu.

Zwycięstwo organizacyjne

Poziom organizacyjny również został utrzymany na wysokim poziomie. Nie zabrakło widowiskowej prezentacji zawodników czy dopingu prowadzonego przez Młodzieżową Świebodzińską Orkiestrę Dętą.
W przerwie meczu na parkiecie hali miał miejsce pokaz klubu Ju - Jitsu Świebodzin.

Ponadto na świebodzińskiej hali zgromadziła się rekordowa liczba kibiców, którzy coraz głośniej wspierają naszych zawodników. - Dziękujemy za tak liczne przybycie i głośny doping kibiców - podkreślili zawodnicy.

Dodajmy, że w najbliższą sobotę, 13 lutego, w meczu wyjazdowym Zewiacy zagrają z drużyną Sparta Obroniki, z którą w pierwszej rundzie u siebie zremisowali. - Mają dość młody i ambitny skład, potrafią zagrać bardzo dobrą piłkę ręczną, a w meczach u siebie są naprawdę groźni, jednakże nasza drużyna jest w dobrej formie, będziemy walczyć z każdym i zagramy możliwie najlepiej - powiedział Tomasz Sielicki.

II liga Dolnośląska - wyniki:
Kolejka 12 - sobota 6 lutego: TS Zew Świebodzin - MKS Żagiew Dzierżoniów 29:25, Uniwersytet Zielonogórski - SKF KPR Sparta Oborniki 32:20, LKS OSiR Komprachcice - UKS Lider Swarzędz 29:28, SPR Bór Oborniki Śląskie - KS Polonia Środa Wlkp. 35:27, WKS Śląsk II Wrocław - UKS Dziewiątka Legnica, MKS Zagłębie II Lubin - WKS Grunwald Poznań (przeł. na 10 lutego)