Pijany kierowca zabił rowerzystę. Złapał go prezydent Nowej Soli i obezwładnił. "Wydawało mi się, że jestem twardy i nie będę płakał. Myliłem się"

PAWZaktualizowano 
Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz o sprawie napisał na swojej facebookowej stronie
Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz o sprawie napisał na swojej facebookowej stronie Archiwum "GL"
Do tragicznego wypadku doszło w Wielkopolsce, niedaleko Borui Kościelnej. Świadkiem śmiertelnego wypadku był prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który rzucił się w pościg za sprawcą i zatrzymał go.

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz wydarzeniu poświęcił niezwykle emocjonujący wpis na swym profilu facebookowym. Oto jego treść:

"Widziałem śmierć. Wczoraj wieczorem na moich oczach pijany kierowca Golfa zamordował młodego rowerzystę. Ciągle jestem w szoku. Zastanawiałem się czy napisać o tym na Facebooku. Zdecydowałem się na to, żeby zaapelować do wszystkich kierowców: BŁAGAM WAS nie siadajcie za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Może mój apel dotrze do kogoś i może uratuję przez to choć jedno ludzkie życie. Wydawało mi się, że po tragicznych wypadkach z ostatnich miesięcy z udziałem pijanych kierowców, już nikt o zdrowych zmysłach nie zasiądzie za kierownicę. Myliłem się. Pijany bydlak pozbawił w ułamku sekund życia dwudziestokilkuletniego chłopaka. Widok był przerażający. Na łuku drogi, na podwójnej ciągłej Golf prowadzony przez pijaka z dużą prędkością wyprzedził ze dwa auta za mną, mnie i dwa auta przede mną i mieszcząc się ledwo z nadjeżdżającym autem z nad przeciwka zmiótł rowerzystę jadącego poboczem, który jak z katapulty wyleciał w powietrze na kilka metrów w górę i runął martwy na ziemię.

Źródło: TVN24 / x-news

Wróciłem na miejsce wypadku i modliłem się, żeby młody chłopak przeżył. Niestety kiedy zobaczyłem przerwanie reanimacji i czarny worek, wpadłem w histerię z której nie mogę się otrząsnąć.

A ten bydlak w nowiuteńkim Golfie zaczął uciekać. Kilka aut się zatrzymało i ludzie pobiegli do ofiary, ja zadzwoniłem pod 112 i ruszyłem w pogoń za zabójcą, którego zatrzymałem kilkaset metrów dalej. Facet był kompletnie pijany, a jako pasażer jechał z nim 18-sto letni syn. Sprawca wypadku wysiadł z auta na chwiejnych nogach zdziwiony co ja od niego chcę. Nie pojmuję jak 18-sto letni, w końcu już dorosły chłopak, mógł pozwolić zasiąść pijanemu ojcu za kierownicę i na tak brawurową jazdę? Morderca był agresywny i musiałem go obezwładnić aż do przyjazdu Policji. Wróciłem na miejsce wypadku i modliłem się, żeby młody chłopak przeżył. Niestety kiedy zobaczyłem przerwanie reanimacji i czarny worek, wpadłem w histerię z której nie mogę się otrząsnąć. W ułamku sekund młode życie uleciało przez pijanego bydlaka, który mam nadzieję, że co najmniej przez 12 lat będzie gnił w więzieniu. Jego syn płakał i był rozdygotany. Będzie miał też ustawione życie na tory, na których nikomu nie życzę się znaleźć. Choć już minęło od zdarzenia kilkanaście godzin jestem w szoku. Do godziny 24 zeznawałem w Prokuraturze. Nie zmrużyłem oka. Do tej pory trzęsą się mi ręce i nogi mam jak z waty. Wydawało mi się, że jestem twardy i nie będę płakał. Myliłem się. Stało się. Niech ten mój wpis będzie przestrogą dla tych, którym zdarzyło się usiąść po jednym piwku do samochodu. Ułamki sekund mogą zabrać życie komuś niewinnemu i nam. Niech Pan Bóg weźmie pod opiekę tego niewinnego młodego rowerzystę, który jest już gdzieś w niebiosach. Pokój jego duszy."

Więcej na ten temat przeczytasz we wtorek, 8 kwietnia, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

Zobacz też: [ Kara śmierci za jazdę po pijanemu? Sprawdzamy, jak jest na świecie ](http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140104/SWIAT/140109867 "jazda po pijanemu, pijani kierowcy")

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Wideo

Materiał oryginalny: Pijany kierowca zabił rowerzystę. Złapał go prezydent Nowej Soli i obezwładnił. "Wydawało mi się, że jestem twardy i nie będę płakał. Myliłem się" - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
Placebo
W dniu 15.04.2014 o 16:50, kto pyta nie błądzi napisał:

Właśnie miałem o tym napisać że gdzie i jak pan prezydent po godzinach pracy urzędu się lansuje to mało mnie to obchodzi, może nawet otwierać wystawę kozich bobków w Pcimiu Dolnym. A to co robi w godzinach pracy urzędu to już mnie interesuje, a dlaczego? Bo po pierwsze przykład idzie z góry, więc jak ludzie podlegli mają rzetelnie i uczciwie wykonywać swoje obowiązki jak ich szef bardzo owocnie przesiaduje na portalu społecznościowym. Już widzę jak np dyrektor Gedi albo naczelnik Urzędu Skarbowego siedzi na fejsie w godzinach pracy, a podlegli pracownicy zasuwają jak ta lala. A po drugie to między innymi składam się na wypłatę prezydenta i oczekuję efektów a nie lansu. Np jak by efektownie wykorzystywano czas pracy urzędu czytaj pracowano, a nie marnowano czas na bzdury i lans, to może dostałbym na czas decyzje o naliczeniu podatków od nieruchomości i pieniążki byłyby dużo wcześniej na koncie gminy, a tak jest jak jest. Wysokość stawek ustalona jeszcze w ubiegłym roku, a ja jak co roku dostaję decyzję grubo po czasie. W dodatku nie wiem czy sprawy nie zgłosić do prokuratury bo nie wiem czy dokument nie jest podrobiony. Dlaczego? Bo okrągła pieczątka urzędowa jak i pieczątka i podpis urzędnika to wydrukowane skany czytaj kopie. Ja nie wiem czy przypadkiem ktoś nie zeskanował tych elementów potwierdzających autentyczność dokumentów państwowych i nie spreparował tego co dostałem. A może pójdę tokiem myślenia urzędników i zeskanuję pieniądze, wydrukuję i zaniosę do kasy urzędu, jak będą mieć pretensje to powiem że przecież posiadam oryginały bo z czegoś musiałem zrobić kopię. Więc proszę nie mieć pretensji że ja mam pretensję do ludzi którzy pracują jak pracują i efekty są mizerne bo czas pracy w pracy jest marnotrawiony na prywatne bzdury. 

Amen:)

zgłoś
A
Antyoszołom

Placebo vel Klawiatura, la1silva, kto pyta nie błądzi, paparazzi_ns każdy kolejny wasz wpis potwierdza wcześniejszą opinię o was.

zgłoś
k
kto pyta nie błądzi
W dniu 15.04.2014 o 08:58, Arboleda napisał:

Chłopcy płaskostopcy hwe hwe żyjecie tylko chorobliwą nienawiścią do człeka co to mu do pięt nie dorastacie hwe hwe prymitywizm wasz ogranicza waszą zdolność widzenia hwe hwe no to może troszcząc się o miasto i o ludzi odpowiedcie mi na pytanie dlaczego i za jakie pieniądze prezio pracował w sobotę i niedzielę? Na przykład otwierał biegi wojewódzkie przełajowe na kaczej górce (można sprawdzić wpis na facebuku)? Byłw pracy czy nie? A jak jeden z drugim tak ujadasz co robił o godzinie 9 to może też się zatroszczycie o to co robił w pracy o 18 albo w sobotę czy niedzielę i czy ktoś mu za to zapłacił skoro ma 8 godzinny dzień pracy w urzędzie i zgodnie z kodeksem pracy ma 40 godzinny ty ę pracy. Martwicie się o to czy za tą pracę ma zapłacone? Ale żeby na te pytania odpowiedzieć trzeba mieć choć trochę rozumu i uczciwości czego od was chłopcy nie oczekuje. Obsesja ogranicza.

ten twój wyświechtany tekst hwe hwe znany jest z twoich innych wcieleń, więc jak już chcesz grać jednego z wielu broniących uciśnionych to zmień taktykę bo po świńskim śmiech jesteś za bardzo rozpoznawalny i w dodatku godzina się pokrywa ok. 8.50, pewnie świeżo po kawce zabrałeś się za fora i portale społecznościowe :(

zgłoś
k
kto pyta nie błądzi
W dniu 15.04.2014 o 12:16, Placebo napisał:

Co twój prezio robi w sobotę i w niedzielę, to jego sprawa...hwe...hwe...skoro tak mu zależy na promowaniu swojej osoby, to niech bywa i otwiera i strzela, skoro tak go to kręci:) Ale w tych ustawowych godzinach pracy, za które ja też płacę, to może jednak będzie łaskaw zajmować się tym, co wchodzi w zakres jego obowiązków. A przesiadywanie na internetowych portalach nie jest nigdzie zapisane...hwe...hwe:)I o uczciwości ty już lepiej nic nie pisz, bo nawet nasz prymitywizm jakoś tego nie trawi...hwe...hwe:)

Właśnie miałem o tym napisać że gdzie i jak pan prezydent po godzinach pracy urzędu się lansuje to mało mnie to obchodzi, może nawet otwierać wystawę kozich bobków w Pcimiu Dolnym. A to co robi w godzinach pracy urzędu to już mnie interesuje, a dlaczego? Bo po pierwsze przykład idzie z góry, więc jak ludzie podlegli mają rzetelnie i uczciwie wykonywać swoje obowiązki jak ich szef bardzo owocnie przesiaduje na portalu społecznościowym. Już widzę jak np dyrektor Gedi albo naczelnik Urzędu Skarbowego siedzi na fejsie w godzinach pracy, a podlegli pracownicy zasuwają jak ta lala. A po drugie to między innymi składam się na wypłatę prezydenta i oczekuję efektów a nie lansu. Np jak by efektownie wykorzystywano czas pracy urzędu czytaj pracowano, a nie marnowano czas na bzdury i lans, to może dostałbym na czas decyzje o naliczeniu podatków od nieruchomości i pieniążki byłyby dużo wcześniej na koncie gminy, a tak jest jak jest. Wysokość stawek ustalona jeszcze w ubiegłym roku, a ja jak co roku dostaję decyzję grubo po czasie. W dodatku nie wiem czy sprawy nie zgłosić do prokuratury bo nie wiem czy dokument nie jest podrobiony. Dlaczego? Bo okrągła pieczątka urzędowa jak i pieczątka i podpis urzędnika to wydrukowane skany czytaj kopie. Ja nie wiem czy przypadkiem ktoś nie zeskanował tych elementów potwierdzających autentyczność dokumentów państwowych i nie spreparował tego co dostałem. A może pójdę tokiem myślenia urzędników i zeskanuję pieniądze, wydrukuję i zaniosę do kasy urzędu, jak będą mieć pretensje to powiem że przecież posiadam oryginały bo z czegoś musiałem zrobić kopię. Więc proszę nie mieć pretensji że ja mam pretensję do ludzi którzy pracują jak pracują i efekty są mizerne bo czas pracy w pracy jest marnotrawiony na prywatne bzdury. 

zgłoś
P
Placebo
W dniu 15.04.2014 o 08:58, Arboleda napisał:

Chłopcy płaskostopcy hwe hwe żyjecie tylko chorobliwą nienawiścią do człeka co to mu do pięt nie dorastacie hwe hwe prymitywizm wasz ogranicza waszą zdolność widzenia hwe hwe no to może troszcząc się o miasto i o ludzi odpowiedcie mi na pytanie dlaczego i za jakie pieniądze prezio pracował w sobotę i niedzielę? Na przykład otwierał biegi wojewódzkie przełajowe na kaczej górce (można sprawdzić wpis na facebuku)? Byłw pracy czy nie? A jak jeden z drugim tak ujadasz co robił o godzinie 9 to może też się zatroszczycie o to co robił w pracy o 18 albo w sobotę czy niedzielę i czy ktoś mu za to zapłacił skoro ma 8 godzinny dzień pracy w urzędzie i zgodnie z kodeksem pracy ma 40 godzinny ty ę pracy. Martwicie się o to czy za tą pracę ma zapłacone? Ale żeby na te pytania odpowiedzieć trzeba mieć choć trochę rozumu i uczciwości czego od was chłopcy nie oczekuje. Obsesja ogranicza.

Co twój prezio robi w sobotę i w niedzielę, to jego sprawa...hwe...hwe...skoro tak mu zależy na promowaniu swojej osoby, to niech bywa i otwiera i strzela, skoro tak go to kręci:) Ale w tych ustawowych godzinach pracy, za które ja też płacę, to może jednak będzie łaskaw zajmować się tym, co wchodzi w zakres jego obowiązków. A przesiadywanie na internetowych portalach nie jest nigdzie zapisane...hwe...hwe:)

I o uczciwości ty już lepiej nic nie pisz, bo nawet nasz prymitywizm jakoś tego nie trawi...hwe...hwe:)

zgłoś
A
Arboleda

Chłopcy płaskostopcy hwe hwe żyjecie tylko chorobliwą nienawiścią do człeka co to mu do pięt nie dorastacie hwe hwe prymitywizm wasz ogranicza waszą zdolność widzenia hwe hwe no to może troszcząc się o miasto i o ludzi odpowiedcie mi na pytanie dlaczego i za jakie pieniądze prezio pracował w sobotę i niedzielę? Na przykład otwierał biegi wojewódzkie przełajowe na kaczej górce (można sprawdzić wpis na facebuku)? Byłw pracy czy nie? A jak jeden z drugim tak ujadasz co robił o godzinie 9 to może też się zatroszczycie o to co robił w pracy o 18 albo w sobotę czy niedzielę i czy ktoś mu za to zapłacił skoro ma 8 godzinny dzień pracy w urzędzie i zgodnie z kodeksem pracy ma 40 godzinny ty ę pracy. Martwicie się o to czy za tą pracę ma zapłacone? Ale żeby na te pytania odpowiedzieć trzeba mieć choć trochę rozumu i uczciwości czego od was chłopcy nie oczekuje. Obsesja ogranicza.

zgłoś
l
la1silva
W dniu 14.04.2014 o 22:20, kto pyta nie błądzi napisał:

No i minął kolejny bardzo owocny poniedziałek :( Poniedziałek 14.04.2014 godzina ok. 8.50 i wpis na facebooku umieszczony przez prezydenta,  :(

A    odpowiada  TAM chociaż  w miarę kulturalnie  (?) ,  czy ,  tak  jak na innych portalach ?  ...bo  nie  wiem czy warto rejestrować tam siebie  , by o cokolkwiek pytać ?

zgłoś
k
kto pyta nie błądzi

No i minął kolejny bardzo owocny poniedziałek :( Poniedziałek 14.04.2014 godzina ok. 8.50 i wpis na facebooku umieszczony przez prezydenta, nic by w tym aż tak zdrożnego nie było gdyby wpis dotyczył spraw miasta. A tu niestety ciąg dalszy wypadku. Jaki on ma związek ze sprawami miasta? Czy naprawdę prezydent trzeciego co do wielkości miasta w Lubuskim nie ma nic ważniejszego i poważniejszego do roboty w urzędzie, od samego rana? Skoro nie to może zatrudnijmy prezydenta na pół etatu z połową stawki i niech sobie resztę czasu poświęca na autopromocji i innych bzdurach niezwiązanych z miastem. :( 

zgłoś
l
la1silva
W dniu 13.04.2014 o 07:53, Antyoszołom napisał:

Placebo vel Klawiatura, paparazzi_ns, la 1silva wy nie jesteście idiotami. Jesteście idiotami do n-tej potęgi.

Tak sądzisz?

Tylko  idiota odpuścił by sprawę wygraną i z "GÓRY " przegraną ...

Jak tam, do dziś jest z wypadkiem przy ul.Wrocławskiej ? Interesujesz się tym , czy już   nie ? Jeśli nie pytam :

 Czy też wg .Ciebie  rodzina poszkodowanego  jest   zbiorem " idiotów "  do n-tej potęgi"?

zgłoś
k
kto pyta nie błądzi

Mam nadzieję że ten tydzień który tak owocnie upłynął na autopromocji pan prezydent spożytkował w ramach swojego urlopu i za swoje pieniądze, bez wypłacania delegacji itp. Bo jak by nie patrzeć to w żaden sposób poruszany temat nie jest w żaden sposób związany z naszym miastem ba nawet regionem, w dodatku nie dotyczy żadnego mieszkańca. Tak więc mam nadzieję że czas antenowy oraz czas dookoła poświęcony i spędzony na autopromocji prezydenta nie kosztował ani złotówki mieszkańców Nowej Soli!!!

zgłoś
A
Antyoszołom

Placebo vel Klawiatura, paparazzi_ns, la 1silva wy nie jesteście idiotami. Jesteście idiotami do n-tej potęgi.

zgłoś
l
la1silva
W dniu 12.04.2014 o 18:08, Arboleda napisał:

Dalej kilku monotematycznych idiotów zasrywa to forum. Kompleksy leczy się u psychiatry a nie tu. Poczytaj jeden z drugim swoje wpisy. Wy nie macie innych tematów po za jednym czyli poza opluwaniem prezydenta. Debile.

Jakim trzeba być zakompleksionym i dwulicowym człowiekiem , by rozpaczać nad zmarłym  , jednocześnie  nie prostować  wszystkich tych  , którzy tu nazywają innych idiotami , oszołomami ?

Ja mam inne tematy , chcesz to sobie na nie podyskutujemy  , co ?

 

Co sądzisz o wyjściu za kaucją sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty przy ul. Wrocławskiej w Nowej Soli ? Wspólczujesz  rodzinie , zmarłemu w tamtym wypadku , chętnie poznam Twoje zdanie  .

zgłoś
p
paparazzi_ns
W dniu 12.04.2014 o 18:37, Kiss me napisał:

Dziwną logiką posługujesz się :) My zasrywamy i my obserwujemy?? Weź coś bo ci pikawa nie wydoli:) My wyzywamy innych od debili??? Kompleksów szukaj u siebie człowieku:)

Domagasz się kultury od chama? To tak jak by osła nauczyć mówić, kultury nie da się nauczyć, wysysa się ją z mlekiem matki. :(

zgłoś
K
Kiss me

Dziwną logiką posługujesz się :) My zasrywamy i my obserwujemy?? Weź coś bo ci pikawa nie wydoli:) My wyzywamy innych od debili??? 

Kompleksów szukaj u siebie człowieku:)

zgłoś
A
Arboleda

Dalej kilku monotematycznych idiotów zasrywa to forum. Kompleksy leczy się u psychiatry a nie tu. Poczytaj jeden z drugim swoje wpisy. Wy nie macie innych tematów po za jednym czyli poza opluwaniem prezydenta. Debile.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie