Piłkarze Lechii Zielona Góra wygrali na wyjeździe

cekon
Piłkarze Lechii Zielona Góra pokonali MKS Kluczbork 2:1.
Piłkarze Lechii Zielona Góra pokonali MKS Kluczbork 2:1. Piotr Jędzura
Piłkarze zielonogórskiej Lechii triumfowali po raz drugi w trzeciej lidze. Tym razem wywalczyli cenne punkty w Kluczborku. Pokonali MKS 2:1.

- Cieszę się, że udało nam się odwrócić losy meczu, przegrywaliśmy do przerwy, ale moim zdaniem graliśmy dobrze – mówił Andrzej Sawicki, trener Lechii Zielona Góra. – Gospodarze wykorzystali sytuację po naszym prostym błędzie. W przerwie, w szatni dużo dyskutowaliśmy o tym, że jesteśmy w stanie walczyć o wygraną. Nie mieliśmy wielu dobrych sytuacji, ale to co wypracowaliśmy w drugiej połowie, potrafiliśmy zamienić na bramki. W pierwszych meczach sezonu traciliśmy sporo goli, dlatego musieliśmy coś zmodyfikować w naszej grze. I to zafunkcjonowało.
Zielonogórski szkoleniowiec przyznał też, że gospodarze byli bardzo groźnym przeciwnikiem. – Przy prowadzeniu mieli bardzo dobre okazje do podwyższenia wyniku – stwierdził Andrzej Sawicki. - My zaryzykowaliśmy i trochę się odkryliśmy, wtedy miejscowi wyprowadzili dwie bardzo groźne kontry, które mogły zakończyć się powodzeniem. Uważam, że otrzymaliśmy nagrodę za konsekwencję w swojej grze. Nie panikowaliśmy, nie graliśmy długich piłek, cały czas realizowaliśmy to, co sobie zakładamy w naszej pracy. Za to zespołowi gratuluję.

PRZECZYTAJ TEŻ: Maciej Murawski: Zieloną Górę stać na dobry stadion

Zielonogórzanie obie bramki zdobyli po strzałach głową. Najpierw w 70 min Artur Małecki doprowadził do wyrównania, a siedem minut później wynik meczu ustalił Damian Stachurski.

Rozgoryczony trener MKS-u Dariusz Sumiński powiedział: - To był mecz, którego nie powinniśmy przegrać. Mieliśmy wiele fajnych sytuacji, w których piłkarze dokonywali złych wyborów. Jak się ma takie okazje, to trzeba mecze wygrywać.

Beniaminek trzeciej ligi Lechia Zielona Góra przegrała z jednym z kandydatów do awansu Rekordem Bielsko Biała 2:3.

Bardzo ciekawa inauguracja sezonu piłkarskiego w Zielonej Gó...

MKS KLUCZBORK - LECHIA ZIELONA GÓRA 1:2 (1:0)
Bramki: dla MKS: Ryś (27), dla Lechii: Małecki (70), Stachurski (77).
MKS: Szymański – Palat, Szukiełowicz, Herasymow, Nitkiewicz – Włodarczyk (Ż), Orłowicz, Szepeta (od 78 min Nykiel), Ryś (od 78 min Luptak), Jaszczak – Kowalski.
Lechia: Budzyński – Ostrowski, Żukowski (Ż), Górski (od 51 min Tomaszewski), Małecki (od 81 min Athendstadt), Garguła (od 62 min Babij), Konieczny (od 75 min Izdebski), Okińczyc, Stachurski (Ż) - Kaczmarczyk, Dziubański.

OBEJRZYJ: Malwina Mazur celnie strzela nie tylko do bramki

Pół tysiąca kibiców śledziło zmagania Lechii z Rekordem.