Piłkarze ręczni Stali Gorzów wygrali zgodnie z planem. Ale spacerku nie było

Gorzowianie (w żółtych koszulkach) przez większą część meczu dobrze bronili i dzięki temu pokonali MKS Wieluń różnicą trzech goli. Robert Gorbat
Walczący już tylko o trzecią lokatę w lidze centralnej szczypiorniści Stali Gorzów „planowo” pokonali w sobotę (7 maja) MKS Wieluń. Na końcowy sukces musieli jednak solidnie zapracować.

BUDNEX STAL GORZÓW WLKP. – MKS WIELUŃ 27:24 (14:11)

• Budnex Stal: Marciniak, Jaśko – Stupiński 7, Lemaniak 6, Gintowt i Bronowski po 4, Pietrzkiewicz i Renicki po 3, Nieradko, Droździk, Kłak, Malarek.
  • MKS: Chuć, Waloch, Kolanek – Galewski 8, Golański 4, Kucharski 3, Węcek, Krzaczyński i Staniek po 2, Famulski, Ciepielik i Hanas po 1, Kowalik, Bednarek, Bożek, Królikowski.
  • Kary: 12 min – 8 min.
  • Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) i Mariusz Wołowicz (Wtórek).
  • Widzów: 150.

Nudno nie było

Mecz piątej (przed tą kolejką) z dziewiątą drużyną w tabeli nie miał wielkiej stawki, tym niemniej zawodnicy obydwu drużyn zadbali, by nieliczna – jak na gorzowskie warunki – grupa 150 kibiców nie uznała sobotniego popołudnia za nudne i stracone.
Ku zaskoczeniu obserwatorów, początek spotkania należał do przyjezdnych. W 5 min prowadzili 3:0, a w 6 – 4:1. W bramce MKS znakomicie spisywał się w tym okresie Jakub Chuć, zaś gospodarze nie dość, że fatalnie pudłowali w ataku, to jeszcze co chwilę łapali dwuminutowe wykluczenia z gry.

W końcu sprawy postanowił wziąć w swoje ręce rozgrywający Stali Tomasz Gintowt. Sam trafił kilka razy po dynamicznych wejściach środkiem pola, a potem zaczął dogrywać idealne piłki na koło do Wiktora Bronowskiego i Dawida Pietrzkiewicza. Już w 11 min miejscowi wyrównali na 6:6, zaś cztery minuty przed przerwą odskoczyli rywalom na pięć goli (13:8). Spory udział w zmianie obrazu gry miał golkiper żółto-niebieskich Cezary Marciniak, broniący nawet w sytuacjach „sam na sam” ze skrzydłowymi wielunian.

O wyniku przesądzili skrzydłowi Stali

Gdy sześć minut po przerwie przewaga gorzowian wzrosła do sześciu trafień (18:12) wydawało się, że emocje mamy już z głowy. Tak myśleli wszyscy… oprócz graczy MKS. W ich bramce cuda zaczął wyczyniać trzeci (!) golkiper Patryk Kolanek, a po piekielnych bombach z drugiej linii leworęcznego Arkadiusza Galewskiego na świetlnej tablicy pojawił się w 48 min rezultat… już tylko 20:19 dla gospodarzy!

Dramatycznej końcówce zapobiegła skuteczna gra stalowców w defensywie, dwa obronione rzuty karne przez drugiego bramkarza miejscowych Patryka Jaśko oraz wreszcie luźna ręka rzucających ze skrzydeł Mateusza Stupińskiego i Michała Lemaniaka. Okres między 48 a 55 min gospodarze wygrali aż 5:0, odskoczyli przeciwnikom na 25:19, a potem spokojnie doholowali do końcowej syreny bardzo solidną zaliczkę.