Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piłkarze ze Skwierzyny wygrali mecz z amerykańskimi żołnierzami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Od kilku tygodni w Skwierzynie stacjonuje ponad 300 żołnierzy amerykańskich. W październiku kilku z nich wystartowało w półmaratonie O Złotego Lwa, natomiast w niedzielę, 19 listopada, ich piłkarska reprezentacja zmierzyła się z zawodnikami miejscowej Pogoni. W koszulkach z naszywkami batalionu grały m.in. dwie panie, w tym jedna w ataku. Gospodarze nie dali nawet najmniejszych szans gościom zza oceanu. Pierwszą połowę wygrali 9:1. Dariusz Brożek
Skwierzyński stadion był w niedzielę areną towarzyskiego spotkania piłkarzy miejscowej Pogoni z piłkarską reprezentacją stacjonującego w tym mieście 299. batalionu wsparcia armii amerykańskiej. Wygrali gospodarze 12:1.

- Podczas tego meczu jest znacznie więcej zabawy, niż woli walki i zwycięstwa – komentował podczas przerwy kapitan zespołu Marcin Żeno, który jest także trenerem zespołu.

Także podczas drugiej polowy warunki gry dyktowała Pogoń, choć było wyraźnie widać, że zawodnicy ze Skwierzyny grają na luzie. Ich przewaga była tak duża, że szkoleniowiec M. Żeno pozwolił sobie na kadrowe eksperymenty i wpuścił na boisko młodzieżowców. Mimo tego wygrali 12:1.

Relacja i zdjęcia z meczu w środę, 22 listopada, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.