Piotr Haładus i Tomasz Rucki wygrali turniej plażówki w Głębokiem pod Międzyrzeczem

Dariusz Brożek
Turniej Amalia Cup wygrali międzyrzeczanie Piotr Haładus (z lewej) i Tomasz Rucki. fot. Dariusz Brożek
Podczas finałowego spotkania jeden z ich przeciwników doznał kontuzji, dlatego duet rywali musiał się wycofać. Zdaniem kibiców, zwycięzcy jednak ciężko zapracowali na pierwsze miejsce.

Nad jez. Głębokie rozegrano X Turniej Siatkówki Plażowej Amalia Cup '2010. Wystartowało w nim 15 dwuosobowych zespołów z całego kraju. Od samego początku warunki dyktowali miejscowi siatkarze.

W finale Konrad Grześkowiak i Mariusz Szulikowski (obaj są wychowankami Orła) zmierzyli się z Tomaszem Ruckim i Piotrem Haładusem, który w nadchodzącym sezonie ma grać w barwach Orła. Już po kilku minutach M. Szulikowski doznał jednak kontuzji, dlatego musiał przerwać grę i oddać ewentualne zwycięstwo rywalom. Ewentualne, gdyż P. Haładus i T. Rucki prowadzili już 6:2. I - jak zaznaczali kibice - ciężko zapracowali na zwycięstwo.

Trzecie miejsce wywalczyli Marcin Szczechowicz i Bartosz Nowak ze Zbąszynia, czwarte zaś Miłosz Olejniczak ze Zbaszynia i Michał Lipa z Ustronia Morskiego.