Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plac w Gliśnie już gotowy na otwarcie

Paweł Kozłowski 95 722 57 72 [email protected]
Tomasz Laszczak i Mateusz Franek (w przysiadzie) z firmy Sulbruk porządkują plac. Będzie on z pewnością popularnym miejscem spotkań we wsi.
Tomasz Laszczak i Mateusz Franek (w przysiadzie) z firmy Sulbruk porządkują plac. Będzie on z pewnością popularnym miejscem spotkań we wsi. fot. Paweł Kozłowski
Budowlańcy skończyli pracę przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Mieszkańcy będą mieli miejsce do spotkań, a dzieci do zabawy i uprawiania sportu. Pierwsze rozgrywki ruszają na początku października.

Roboty w centrum wsi rozpoczęły się pod koniec czerwca. Najpierw fachowcy uporządkowali teren, bo wcześniej plac był zarośnięty drzewami i krzewami. Następnie zajęli się pracami ziemnymi. - Wszystko poszło zgodnie z planem - informuje Piotr Buczkowski z sulęcińskiej firmy Sulbruk, która - jako podwykonawcą - przeprowadziła większość robót.

Dziś na placu jest już wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Zmagania sportowe będzie można oglądać z trybuny na kilkadziesiąt miejsc. Przy boisku znajduje się plac zabaw z kolorowymi sprzętami: zjeżdżalnią, piaskownicą, huśtawkami i karuzelą. Obok są również betonowe stoły do ping-ponga i 30-metrowa tartanowa bieżnia. Wszystko uzupełniają ławki i kosze na śmieci. Strefa dla najmłodszych zostanie jeszcze obsiana trawą. - Do południa z placu będą korzystać przedszkolaki z placówki, która znajduje się obok. Później dzieci korzystające ze świetlicy wiejskiej, a także mamy ze swymi pociechami, bo teren dostępny dla wszystkich - mówi sołtys Glisna Krystyna Kisielewicz.

Pole rekreacyjne dla dorosłych to wiata, miejsce na ognisko, murowany grill oraz ławostoły, przy których może usiąść około 70 osób. Obraz całego placu uzupełnia estetyczny bruk. - Czas na wykonanie inwestycji mieliśmy do końca sierpnia, ale główne prace udało się skończyć o tydzień wcześniej - dodaje P. Buczkowski.

- W tym miesiącu chcemy posadzić krzewy, między nimi usypać korę. Kiedy trawka podrośnie, plac będzie prezentować się efektownie - uważa pani sołtys.

Według wstępnych planów, inwestycja za 600 tys. zł miała się zakończyć dopiero w październiku. Plac powstał jednak o wiele wcześniej. Pieniądze udało się pozyskać z unijnego programu Rozwoju i Odnowy Wsi. - Glisno jest bardzo aktywne. Wychodzimy z założenia, że jeśli ludzie sami coś robią, to urząd nie może stać z boku - mówił nam kilka miesięcy temu burmistrz Lubniewic Mirosław Jaśnikowski. - Oni po prostu zasłużyli sobie na ten kompleks.

W Gliśnie - największej gminnej wsi - działa stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji wsi, jest rada kościelna, chór, koło gospodyń wiejskich, klub sportowy, ochotnicza straż pożarna, a w świetlicy zbiórki mają zuchy. Mieszkańcy w ciągu roku organizują kilka dużych imprez m.in. przegląd pieśni patriotycznych i wojskowych oraz wiejskie dożynki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska