Plan wykonany, a to znaczy, że AZS AJP Gorzów jest o jeden wygrany mecz od 1/2 finału EBLK

Alan Rogalski
AZS AJP Gorzów - Ślęza Wrocław
AZS AJP Gorzów - Ślęza Wrocław Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
2:0 - taki jest bilans meczów między AZS-em AJP Gorzów a Ślęzą Wrocław w 1/4 finału rozgrywek. A więc tak, jak miało być, choć łatwo nie było. Tym bardziej w tym niedzielnym spotkaniu.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu przebiegała bardzo podobnie, choć nie tak samo, jak do tej otwierającej połówki z dnia wczorajszego. Przede wszystkim jeśli chodzi o wynik, bo pierwsze dwadzieścia minut ponownie było dla AZS AJP, chociaż tym razem kto inny niż w sobotę odpowiadał za zdobycze punktowe u gorzowianek. Była to Anna Makurat, która nie dość, że świetnie dzieliła się piłką z klubowymi koleżankami, to jeszcze do tego trafiała do kosza zza linii 6,75 m. I to wtedy, gdy wydawało się, że te próby nie mogą być celne. Ale niska skrzydłowa PSI Enei za nic sobie miała to, że za każdym razem koszykarki Ślęzy próbowały zablokować jej rzut. Podejmowała ryzyko i to opłacało się, jak w ostatniej akcji tej części. A czteropunktowe prowadzenie na koniec kwarty było najwyższym do tego czasu.

Niemniej rzucało się w oczy to, że wrocławianki były skuteczniejsze za trzy punkty oraz w szczególności miały więcej zbiórek. Nasze panie za to nadal trafiały na wysokim procencie i tę statystykę po przerwie chciały utrzymać do końca.

I początek trzeciej kwarty był świetny w naszym wykonaniu. Po czterech minutach było 46:33! AZS AJP zmienił system gry w obronie, zaczął zbierać piłki z tablicy, przez co efekt był natychmiastowy. Po tej trzeciej ćwiartce zrobiło się aż 60:46, w czym też zasługa kapitalnej w niedzielę Wiktorii Keller.

W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło i AZS-owi brakuje triumfu do półfinałów. Brawo!

AZS AJP Gorzów 76 - Ślęza Wrocław 62
Kwarty: 18:18, 19:15, 23:13, 16:16.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Hristova 22 (2x3), Makurat 15 (3x3), Owczarzak 9 (1x3, 9 asyst, 3 straty), Jones 8 (11 zbiórek, 2 bloki), Matkowska 0 oraz Keller 13 (3x3), Hurt 9, Dźwigalska 0.
Ślęza: Drop 15 (3x3), Bright 15 (1x3, 2 bloki), Jakubiuk 11 (6 asyst, 2 przechwyty), Jasnowska 9 (3x3, 12 zbiórek), Kuczyńska 7 (1x3) oraz Stefańczyk 5 (1x3), Szajtauer 0.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów play offów Energa Basket Ligi Kobiet (gra do trzech wygranych): BC Polkowice - CTL Zagłębie Sosnowiec 93:69 i 117:81, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - SKK Polonia Warszawa 85:51 i 82:61, VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 73:58 i 72:63.