Trzysta złotych za montaż armatury, co najmniej 8 złotych za pomalowanie metra kwadratowego ściany. Ile to kosztuje, jaki budżet przygotować na remont i na co być przygotowanym? Dla wielu Polaków lato to nie tylko czas na urlop i wypoczynek, ale również remont domu czy mieszkania. Ekipy budowlane mają zajęte terminy na wiele tygodni do przodu, a zleceniodawcy powierzają im coraz większy zakres czynności.

Jeśli bowiem Polak zabiera się za remont mieszkania, to najczęściej zależy mu na zrealizowaniu kompleksowych prac w wielu pomieszczeniach i na dużej powierzchni.

Wiadomo już o ile wzrosną od marca przyszłego roku emerytury i renty. Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz szczegóły.

Polacy wychodzą z założenia, że jeśli już podejmują się remontu, to warto przeprowadzić w tym czasie szeroki zakres prac w wielu pomieszczeniach. Użytkownicy Oferteo.pl, największego polskiego serwisu łączącego poszukujących usług z ich dostawcami, najczęściej remontowali pokój dzienny lub sypialnię (91 proc.), a w dalszej kolejności przedpokój (80 proc.), kuchnię (79 proc.) lub łazienkę (77 proc.). Z kolei 21 proc. wskazało na inne pomieszczenia, takie jak osobna toaleta, garderoba, spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze.