We wtorek, 17 grudnia w Płacu Wiechlice podsumowalismy szóstą edycje plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2013

Nasze Dobre Lubuskie 2013

LAUREACI PLEBISCYTU NASZE DOBRE LUBUSKIE 2013

Kapituła przyznała 10 statuetek i certyfikatów jakości ,,Nasze Dobre Lubuskie”, oraz nagrody w postaci kampanii reklamowych na łamach ,,GL” o wartości: 30, 20 lub 10 tys. zł, w zależności od zajętego miejsca.

Produkty przemysłowe


 • I miejsce - rower Cossack Amsterdam, produkowany przez firmę Cossack z Nowogrodu Bobrz. To wygodny, miejski rower dla pań, nagrodzony złotym medalem w kategorii ,,polski design” na Międzynarodowych Targach Rowerowych Bike-Expo 2013 w Kielcach. Jest stylizowany na rower retro w klasycznym holenderskim stylu.

 • II miejsce - koncentrator danych z serwerem www SM61, zaprojektowany i produkowany przez zielonogórski Lumel. Koncentrator umożliwia monitorowanie nawet 100 urządzeń, udostępnianie i archiwizację danych poprzez przeglądarkę www oraz ich prezentację danych w sposób wybrany przez klienta. Dzięki temu urządzeniu możemy np. monitorować przebieg produkcji przez internet.

 • III miejsce - Firmino.pl. To najnowszy produkt firmy Streamsoft z Zielonej Góry. Oprogramowanie, stworzone z myślą o mikro i małych przedsiębiorstwach, jest udostępniane jako usługa internetowa. Pozwala na wystawianie faktur i zarządzanie bazami produktów, kontrahentów i kontaktów. Dane przechowywane są w tzw. chmurze. Korzystanie z najprostszej wersji jest bezpłatne.

Produkty spożywcze


 • I miejsce - szynka z dzika zapiekana w cieście chlebowym, przygotowana przez Stanisława Mikanowicza z firmy Madaks w Przytocznej. Szynka faszerowana kaszą i podrobami, pieczona w cieście chlebowym, podawana jest w formie dzika. Danie robi furorę na konkursach i targach. Pan Stanisław serwował je nawet w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

 • II miejsce - lody Cadenza produkowane przez Nordis Chłodnie Polskie w Zielonej Górze. Są to lody familijne, produkowane na naturalnej śmietanie i sprzedawane w opakowaniu 900 ml, w czterech smakach: bakaliowe, waniliowe, śmietankowe i czekoladowe. W zależności od wersji znajdziemy w nich rodzynki, figi, orzechy, wiśnie kandyzowane czy kawałki czekolady.

 • III miejscenaturalnie mętne soki tłoczone, 100 proc. z Gospodarstwa Rolnego Marek Szron ,,Sad Solniki”. Soki są tłoczne na zimno z wyselekcjonowanych owoców i warzyw. Poddawane są łagodnej pasteryzacji, a następnie rozlewane do specjalnych opakowań, które utrzymują świeżość napoju nawet do dwóch tygodni po otwarciu. Soki nie zawierają żadnych dodatków: cukru, wody ani konserwantów. Produkowane są w wielu smakach.

 • III miejscekapusta kwaszona nadnotecka z Przetwórstwa Warzyw Henryk Sondej z Lipek Wielkich. Kapusta pochodzi z własnych pól, położonych w rejonie Puszczy Noteckiej. Jej kwaszenie odbywa się wg tradycyjnych receptur bez konserwantów chemicznych. Jej walory smakowe i sposób przygotowywania sprawiły, że została wpisana na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa.

Usługi


 • I miejsce - profesjonalne usługi fryzjerskie oferowane przez Salony Fryzjerskie Ewa z Zielonej Góry. Fryzura może być dziełem sztuki - o tym mogli naocznie przekonać się jurorzy plebiscytu podczas prezentacji firmy. Fantazyjne strzyżenia, upięcia czy niezwykła koloryzacja to znak firmowy salonów. Pracujący tu ludzie z pasją podchodzą do swojego zawodu i potrafią sprostać każdemu wyzwaniu. Firma cieszy się uznaniem Lubuszan, zaglądają tu aktorzy, kabareciarze, sportowcy.

 • II miejsce - Obóz Sportów Wodnych Kadet-OK. Właściciele firmy KadetOK z miejscowości Długie postanowili wykorzystać bliskość jeziora. Co roku oferują tam dzieciom i młodzieży profesjonalnie zorganizowany wypoczynek połączony z nauką żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa sportowego i turystycznego, nurkowania i jazdy na nartach wodnych. Jakby tego było mało na lądzie też czekają atrakcje: paintball, zajęcia linowe i militarne.

 • II miejsce - Denley.pl. To sklep internetowy zielonogórskiej firmy Camo (Denley.pl). Firma postawiła na modną odzież męską uznanych marek, ale też wprowadziła na rynek własną, o nazwie Bolf. Tutaj każdy mężczyzna ubierze się o stóp do głów, niezależnie od stylu, jaki preferuje. Denley.pl otworzył w Zielonej Górze sklep, w którym towar najpierw wybiera się … na ekranie monitora, aby potem w przymierzalni dokonać ostateczne j selekcji.

Nagrody Czytelników
Czytelnicy w głosowaniu SMS-owym wybrali trzech laureatów, którzy otrzymali statuetki i dyplomy ,,Najpopularniejszy produkt Czytelników ,,Gazety Lubuskiej” oraz kampanie reklamowe o takiej samej wartości, jak nagrody kapituły.


 • I miejsce - chleb żytni zielonogórskiej Pierogarni i Pizzerii ,,Po Byku”. Chleb na żytnim zakwasie wypiekany jest jak przed stu laty, w piecu szamotowym opalanym drewnem dębowym. Bochenki układane są na liściu kapusty, która podczas pieczenia nadaje im delikatny kwaskowaty posmak.

 • II miejsce - zupa nadwarciańska serwowana w restauracji Dom nad rzeką w Skwierzynie. Restauracja pełnymi garściami czerpie z bogactwa pobliskiej Puszczy Nadnoteckiej, stąd pomysł na zupę pełną leśnych smaków. Jej głównym składnikiem są pulpety z mięsa sarny i grzyby kurki.

 • III miejsce - szynka długodojrzewająca, produkowana w Zakładzie Masarniczym ,,Czernicki i Syn” w Wymiarkach. Zanim trafi do sprzedaży jest peklowana na sucho, a potem wędzona na zimno w tradycyjnej wędzarni, opalanej drewnem olchowym.PRODUKTY SPOŻYWCZE
PRODUKTY PRZEMYSŁOWE
USŁUGI
WYNIKI GŁOSOWANIA

Skład kapituły:


 • Jarosław Solarski - lubuski wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej,

 • Stanisław Owczarek - dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp.,

 • Wiesław Ocytko - członek zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej,

 • Bogdan Karwowski - wojewódzki inspektor Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych,

 • Elżbieta Polak - marszałek województwa lubuskiego, reprezentowana przez Marka Żeromskiego, dyrektora departamentu rolnictwa oraz Piotra Czura,

 • Krzysztof Hnat - prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze,

 • Jerzy Ostrouch - wojewoda lubuski, reprezentowany przez Lubomira Fajfera, dyrektora Biura Wojewody Lubuskiego,

 • Dariusz Wójcicki – zastępca prezesa Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze,

 • Artur Gurec - dyrektor oddziału TVP Gorzów Wlkp. reprezentowany przez Andrzeja Locha, kierownika redakcji Programu Regionalnego OTVP SA Gorzów Wlkp.,

 • Grzegorz Widenka - dyrektor zarządzający oddziału Mediów Regionalnych w Zielonej Górze

 • Renata Pękala - dyrektor działu reklamy oddziału Mediów Regionalnych w Zielonej Górze.

 

Regulamin plebiscytu znajduje się w załączniku.

 

PARTNER PLEBISCYTU:

Netia