Pływacy zielonogórskiego Towarzystwa Pływackiego prawie najlepsi w Olsztynie. Zdobyli cztery złote medale

OPRAC.:
Cezary Konarski
Facebook TP Zielona Góra
Siedem medali, w tym aż cztery złote zdobyli reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na rozegranych w Olsztynie mistrzostwach Polski juniorów młodszych. W imprezie wystartowało 571 pływaków ze 156 klubów. Zielonogórzanie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie zawodnikom UKS G-8 Bielany Warszawa.

Dwa złote medale dla zielonogórskiego klubu zdobył Bartosz Wieraszka, zwyciężając na 50 i 100 m stylem motylkowym. Uzyskał czasy – odpowiednio - 25,49 i 56,65. Na dystansie 200 m podopieczny trenera Radosława Nitschke był piąty (2.11,84). Dwa medale zdobyła też Oliwia Glińska, była pierwsza na 200 m stylem dowolnym (2.08,19) i trzecia na 400 m stylem zmiennym (5.03,74). Dwukrotnie starty w finałach A kończyła na czwartym miejscu: na 100 m stylem zmiennym (1.07,54) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym (2.23,30).

Czwarty złoty medal dla TP Zielona Góra wywalczyła Emilia Kot na 50 m stylem klasycznym (32,80). Na dystansie 100 m zajęła siódme miejsce (1.13,43). Kolekcję indywidualnych medalistów uzupełnił Julian Drobek, trzeci na 50 m stylem dowolnym (23,95). Zajął on również ósmą lokatę w finale na 50 m stylem motylkowym (26,47). W finałach A pływał także Bartosz Gajewski, zajmując ósme i dziesiąte miejsce na dystansach – odpowiednio - 50 i 100 m stylem dowolnym (jego czasy - 24,73 i 55,55).

Dobrze pływały także zielonogórskie sztafety. Chłopcy startujący w składzie: Julian Drobek, Paweł Kowalski, Bartosz Gajewski i Bartosz Wieraszka zdobyli srebrny medal na 4x100 m stylem dowolnym (3.41,19). Zajęli też szóste miejsce na
4x100 m stylem zmiennym (4.10,50). Z kolei żeński zespół Towarzystwa Pływackiego (Hanna Kowaliczek, Aleksandra Utnik, Emilia Kot, Oliwia Glińska) był czwarty na 4x100 m stylem zmiennym (4.37,51) oraz szósty na 4x100 m stylem dowolnym (4.11,59).

Zielonogórska grupa „Foczek", która w poprzednim sezonie morsowania na swój „domowy" akwen wybrała sobie zalew w Świdnicy, znów zanurza się tam w lodowatej wodzie. Być może powrót do ulubionego miejsca nastąpiłby wcześniej, gdyby nie fakt, że w okresie letnim w świdnickim zalewie ubyło sporo wody. Ta sytuacja zmieniła się. - Woda jest fajna, jest jej coraz więcej w Świdnicy. Zapraszamy, będziemy tu w każdą niedzielę o godz. 11.00. Zawsze jest super, wszyscy powinni tego spróbować - zachęca Ula Jankowska tych, którzy mają ochotę dołączyć do morsujących „Foczek".Obejrzyjcie w naszej galerii zdjęć pierwsze w tym sezonie morsowanie „Foczek" w Świdnicy >>>>POLECAMY: Tak grupa „Foczki" rozpoczynała nowy sezon morsowaniaZOBACZ TEŻ: Zielonogórzanie morsowali w lodowatej wodzie KarkonoszyPOLECAMY: Morsują w podzielonogórskiej Świdnicy. Zobaczcie, jaka płynie z nich energiaWIDEO: Grupa „Foczki” morsuje w podzielonogórskiej Świdnicy, 12 grudnia 2021

„Foczki" znów morsują w podzielonogórskiej Świdnicy. „Woda j...