Po wyjazdowej wygranej z mistrzami gorzowscy pingpongiści wciąż mierzą w czwórkę

(rg)
Losy meczu w Grudziądzu w dramatycznym pojedynku odwrócił na korzyść gorzowian Bogusław Koszyk Bogusław Sacharczuk
Przed środowym meczem superligi broniący mistrzowskiego tytułu grudziądzanie mieli nie lada problem: z powodu kontuzji kręgów szyjnych wypadł im ze składu lider drużyny Bartosz Such. Gorzowianie nie mieli litości dla osłabionych rywali. Pokonali ich ,,za trzy'' i nadal liczą się w walce o play offy.

OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ - GORZOVIA ROMUS GORZÓW WLKP. 1:3

Li - Olejnik 2:3 (11:8, 5:11, 11:9, 3:11, 7:11), Gołębiowski - Liu 3:1 (11:7, 9:11, 11:3, 11:7), Szafranek - Koszyk 2:3 (11:6, 11:9, 14:16, 9:11, 6:11), Li - Liu 0:3 (12:14, 8:11, 4:11)
Zwycięski marsz przyjezdnych rozpoczął Martin Olejnik, który kilka dni wcześniej zdobył brązowy medal indywidualnych mistrzostw Czech. Trochę pechowo oddał Chińczykowi Bochao Li dwa sety, lecz w trzech pozostałych dominował od pierwszej do ostatniej piłki. Podobna sztuka nie udała się Kaiowi Liu. Bardzo się usztywnił i nie miał nic do powiedzenia w starciu z Mateuszem Gołębiowskim. - Zacząłem się obawiać, że możemy przegrać ten pojedynek - przyznał po drugiej grze trener gości Szymon Kulczycki.

Kartę odwrócił Bogusław Koszyk. Pokonał Piotra Szafranka po tie breaku, choć grudziądzanin prowadził już 2:0 w setach, a w trzecim miał... trzy meczbole! Dzieła dokończył Liu, łatwo ogrywając do zera swego rodaka Li.

Pozostałe wyniki: Ostródzianka Condohotels Morliny Ostróda - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1, SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:2, Poltarex Pogoń Lębork - Odra Roeben KGHM Metraco Miękinia 3:0. Spotkanie Armada BTTS Silesia Miechowice - ZKS Drzonków odbędzie się w czwartek.

1. Bogoria 15 36 41:16
2. ZKS 13 30 35:19
3. Ostródzianka 15 26 30:25
4. AZS Politechnika 14 25 32:24
5. Gorzovia Romus 15 25 32:28
6. Armada Silesia 14 22 31:31
7. Olimpia Unia 15 20 30:31
8. Alfa BS 15 20 27:33