Poczta Polska – najważniejsi są ludzie

Materiał informacyjny Poczty Polskiej
Stanisław Brodzik – listonosz, UP Świebodzin
Stanisław Brodzik – listonosz, UP Świebodzin
Poczta Polska to firma, którą zna każdy. Działa od stuleci, ma rozległą sieć placówek pocztowych w całym kraju oraz zatrudnia tysiące pracowników na różnorodnych stanowiskach. Z zaangażowaniem wykonują oni swoje zadania, ale także poświęcają czas swoim pasjom.

Praca listonosza kojarzy się z roznoszeniem listów i paczek. Czy to Pana jedyne zadania?
Listonosz zajmuje się także doręczaniem emerytur czy prenumerat prasy. Ma także wiele zadań, które musi wykonać zanim wyjdzie w rejon i kiedy z niego wróci. Jeśli chce, może zająć się także sprzedażą ubezpieczeń. Jestem jedną z takich osób – od dawna sprzedaję ubezpieczenia indywidualne i grupowe. Byłem także jednym liderów sprzedaży OFE (Otwarte Fundusze Emerytalne). Dostałem za tą pracę wiele nagród – oznaki, dyplomy, nagrody rzeczowe. W sprzedaży pomogła mi znajomość potrzeb obsługiwanych przeze mnie klientów.

Angażuje się Pan nie tylko w pracę. Jest Pan także społecznikiem, działającym na rzecz pracowników, mieszkańców i potrzebujących.
Teraz jestem przewodniczącym jednego ze Związków Zawodowych, działających w Poczcie Polskiej. Przez wiele lat byłem członkiem rady sołeckiej oraz członkiem zarządu Powiatowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Założyłam także jeden z Klubów Honorowych Dawców Krwi. Sam oddałem 21 litrów krwi. W uznaniu za moje zasługi, Zarząd Okręgowego PCK nadał mi odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”. Od zawsze lubiłem pracować społecznie na rzecz ludzi w potrzebie. Moja praca i mój zawód bardzo mi to ułatwiają. Mam wiele możliwości, aby pomagać.

Czy Pana zdaniem Poczta Polska to dobry pracodawca?
Pracuję tutaj już trzy dekady, wiec mój staż pracy jest potwierdzeniem na to, że dobrze mi się tutaj pracuję. Cenię sobie solidność mojego pracodawcy – wypłata i dodatki do pensji zawsze na czas, gwarancja że mam opłacone wszystkie składki, fundusz socjalny, w ramach którego można uzyskać wiele świadczeń, nagrody jubileuszowe. Stabilność finansowa pozwala planować codzienne i okazjonalne wydatki. Pocztowa pensja – moja i żony oraz pieniądze za sprzedaż ubezpieczeń pozwoliły mi wyremontować i rozbudować dom oraz wykształcić dzieci.

Lubi Pan swoją pracę?
Lubię, bo lubię pracę z ludźmi i codzienny kontakt z nimi, także z tymi którzy pojawiają się na pierwszych stronach gazet i wszyscy znamy ich nazwiska. Moja praca to niby zawsze te same zadania, ale każdy dzień jest inny. Nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie.

Pracownicy mówią, że Poczta Polska to rodzina, na którą zawsze można liczyć. W Pana przypadku ta pocztowa rodzina to nie tylko więzi, które łączą Pracowników.
Przez 41 lat w Poczcie Polskiej, na stanowisku kontrolera w placówce pocztowej, pracowała także moja żona. Teraz w Poczcie Polskiej pracuje także moja córka. Jest przedstawicielem handlowym w Biurze Klienta Biznesowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Poczta Polska – najważniejsi są ludzie - Głos Wielkopolski

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie