Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod koniec miesiąca ruszy budowa mostu tymczasowego. Pawilon z dolnej części miasta ma zostać przeniesiony w połowie marca

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Pod koniec marca ma ruszyć instalacja mostu tymczasowego na Odrze w Krośnie Odrzańskim.
Pod koniec marca ma ruszyć instalacja mostu tymczasowego na Odrze w Krośnie Odrzańskim. Mariusz Kapała
W dolnej części Krosna Odrzańskiego, w okolicach portu trwa wielkie sprzątanie. Zniknęły urządzenia tworzące siłownię na powietrzu, a wkrótce przeniesiony ma zostać pawilon, w którym miała mieścić się restauracja Rybosfera. Wszystko po to, aby rozpocząć budowę mostu tymczasowego na Odrze...

Jedna z największych inwestycji w regionie ruszy już wkrótce. Chodzi o planowane podniesienie oraz wyremontowanie zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim. Zanim jednak "stara przeprawa" zostanie ruszona, trzeba zainstalować most tymczasowy. Obecnie trwają przygotowania placu pod budowę tymczasowej przeprawy na Odrze.

Siłowni już nie ma, pawilon zostanie przeniesiony

Okolica portu, czyli ul. Słoneczna w Krośnie Odrzańskim zaczęła się zmieniać. Zniknęły już urządzenia do ćwiczeń, które tworzyły w tym miejscu siłownię na powietrzu. Niedługo ma zostać też przeniesiony pawilon, w którym miała mieścić się restauracja Rybosfera. Przenośny budynek stoi tam od dłuższego czasu, ale ostatecznie ciekawy pomysł z knajpą rybną, który początkowo miał współgrać z flagową imprezą w Krośnie Odrzańskim - Rybobraniem, nie został zrealizowany. Powstała spółdzielnia socjalna, która we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej miała prowadzić lokal, aktywizując uczestników wspomnianych WTZ, którzy wracali na rynek pracy. Projekt się zakończył, jednak restauracja nie ruszyła z kopyta, tym razem ze względu na lokalizację Rybosfery. Pawilon stanął w miejscu, w którym ma przebiegać most tymczasowy.

- Musimy dostosować się do warunków postawionych przez Wody Polskie oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, które realizują zadanie związane z podniesieniem mostu w Krośnie Odrzańskim - informuje zastępca burmistrza, Roman Siemiński. - Pawilon ma zostać przeniesiony w połowie marca. Mamy ustalony termin między 15 a 20 marca. Budynek trafi do górnej części miasta.

Co w pawilonie?

Przeniesienie pawilonu wstępnie było planowane na początku marca. Ostatecznie tego terminu nie udało się dotrzymać. Niedoszła Rybosfera stanie w Parku Tysiąclecia przy promenadzie. - Zamierzamy tam prowadzić spotkania i zajęcia z mieszkańcami w zakresie szeroko pojętej kultury i historii naszego miasta - mówi R. Siemiński.

Kiedy ruszy budowa mostu tymczasowego w Krośnie Odrzańskim?

Już w zeszłym miesiącu przedstawiciele Wód Polskich informowali, że budowa mostu tymczasowego ruszyć ma na przełomie marca i kwietnia tego roku. - Następnie po wykonaniu mostu tymczasowego, ruch na ten obiekt powinien być przeniesiony w IV kwartale 2021 roku - mówiła Anna Tarka, rzecznik prasowy Wód Polskich.

- Mamy informację od wykonawcy, że firma pod koniec miesiąca rozpocznie prace na placu budowy przy ul. Słonecznej - poinformował R. Siemiński.

Most tymczasowy zaprojektowano w układzie z jezdnią dwukierunkową. Jednak ze względu na konieczność przebudowy najazdów oraz infrastruktury towarzyszącej jak i samego ronda po północnej stronie mostu, poszczególne etapy zmiany organizacji ruchu przewidują okresowe zwężenia przebudowywanej drogi i co za tym idzie konieczność wprowadzenia odcinkowego ruchu wahadłowego. Przeniesienie ruchu na układ docelowy przebudowanego mostu, planowane jest na rok 2023.

Pod koniec marca ma ruszyć instalacja mostu tymczasowego na Odrze w Krośnie Odrzańskim.

Pod koniec miesiąca ruszy budowa mostu tymczasowego. Pawilon...

Krosno Odrzańskie. Pawilon zostanie przeniesiony w połowie marca (Krosno24.tv):

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska