Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podczas dni mocy możemy połączyć się z naturą i skorzystać z jej dobroczynnej aury

Katarzyna Czetowicz [email protected] 68 324 88 18
Podczas dni mocy, zachowujmy się szczególnie, wprowadźmy w nasze życie pozytywną energię, życzliwość, usmiech
Podczas dni mocy, zachowujmy się szczególnie, wprowadźmy w nasze życie pozytywną energię, życzliwość, usmiech fot. DiGiTouch
Jest kilka takich niezwykłych dni w roku, kiedy możemy połączyć się z naturą i skorzystać z jej dobroczynnej aury. Jak obchodzić ten szczególny czas i zjednoczyć się z przyrodą podpowiada prawdziwa wiedźma walońska.

Te niezwykłe okresy nazywamy dniami mocy. Czasem przesileń - zrównania dnia z nocą albo najdłuższą nocą w roku i najkrótszym dniem (lub odwrotnie). Ten cykl łączy nas z naturą i porami roku. Mówi o niezmienności i nieuchronności początku i końca, życia i śmierci, które przeplatają się niczym Yin i Yang.
Dni mocy są ściśle związane z cyklami słońca i księżyca. Co szczególnego dzieje się w tym czasie? Tę tajemnicę zdradza nam Margarita Kochan-Wojsiak z Regionalnego Centrum Wiedzy Ezoterycznej, bioenergoterapeutka i biała wiedźma walońska.

- W tym czasie zasłona między światem widzialnym i niewidzialnym jest najcieńsza. Zagęszcza się struktura czasu. Świat odczuwalny spotyka się z mistycznym - opowiada specjalistka. Nasze modlitwy zyskują wtedy szczególną moc i zostaną na pewno wysłuchane. Najważniejsze to nie bać się prosić. Starać się zrozumieć siebie i przyrodę, bo wszelkie lęki biorą się właśnie z niewiedzy.
- Strach to niszczycielska siła, która zamyka nas na dobroczynne działanie natury - wyjaśnia Margarita Kochan-Wojsiak - Nauczmy się ufać przyrodzie. To pomoże nam odzyskać moc i stać się lepszym.
Podczas dni mocy, zachowujmy się szczególnie: nie złośćmy się, nie przeklinajmy. Wprowadźmy w nasze życie pozytywną energię, życzliwość, uśmiech. Obdarowujmy się drobnymi podarunkami prosto z serca, jak podczas Bożego Narodzenia.

Osiem dni w roku

Zanim przystąpimy się do odprawiania rytuałów, zapoznać się lepiej z wierzeniami i tradycjami - żeby te dni mocy były dla nas prawdziwym świętem. Oto skrócony opis świąt:
* YULE: przypadają na 21 grudnia, jest to przesilenie zimowe.
Wyrażają je: ostrokrzew, wieniec, kłoda Yule i wirujące koło.
Symbolizują: odrodzenie będące naturalną konsekwencją śmierci. Bo rodzi się Bóg światła, który zaczyna wygrywać z królem ciemności (wschód słońca zapowiada, że odtąd dni staną się coraz dłuższe).

* IMBOLC: przypada 2 lutego w święto Matki Boskiej Gromnicznej. Symbolizuje je świeca. To czas oczekiwania na wiosnę. W ten dzień warto przeprowadzić gruntowne porządki. Posprzątać i okadzić dom oraz wykonać np. medytację samooczyszczającą. W momencie zapadnięcia zmroku, zapalamy na chwilę wszystkie światła w każdym pomieszczeniu.

* OSTARA: przypada 21 marca, w zrównanie dnia z nocą. Równowaga jest podstawą energii tego dnia. Światło zaczyna zyskiwać przewagę nad mrokiem. Budzi się Matka Ziemia. A my sadzimy nasionka, by wzrosło w nas i w naszym życiu wszystko to, czego pragniemy.
To święto symbolicznie wyrażają: jajka, króliki, krzyż równoramienny oraz wiosenne kwiaty.

* BELTAIN: 30 kwietnia, tzw. Dzień Majowy. To święto płodności i seksualności! Zjednoczenie męskich i żeńskich zasad tworzenia. Zapewnienie sobie dostatku i obfitości.
Symbolizuje go: majowy słup i koszyk, kwiaty oraz ogniska.

*LITHA: 21 czerwca, przesilenie letnie i Noc Świętojańska. To szczyt mocy Słońca.
Najdłuższy dzień roku. Skoki przez ognisko służą oczyszczeniu i odnowieniu energii. Czas radości i wdzięczności. Od tego dnia dni stają się krótsze.
Święto symbolizują: słoneczny dysk, ostrza, wianki oraz ziele świętojańskie.

* LUGHNASADH: przypada 1 sierpnia, to Lampas lub Festiwal Chleba. Dlatego symbolami tego dnia są: zboże, pieczywo, jagody, sierp i kosa. To święto obfitości, czas zbiorów.

* MABON: 21 września, w jesienne zrównanie dnia z nocą. Święto symbolizują: jabłka, wino, winorośl i róg obfitości. W ten dzień zbieramy jarzębinę, którą suszymy i ozdabiamy nią nasz dom. Ochroni nas przed złymi spojrzeniami, zawiścią i zazdrością.

* SAMHAIN: przypada 31 października. Wyraża się zewnętrznie poprzez wydrążone dynie.
Oznacza zakończenie starego roku i rozpoczęcie nowego cyklu. Umiera Bóg Światła, by odrodzić się w Yule. Zapada ciemność. To czas na wróżby i przepowiednie, a także wspominanie przodków. Oraz idealny moment na rozrachunek z samym sobą.

Wyjątkowy czas i miejsca

Im więcej serca wkładamy w przeżywanie tych dni mocy, tym więcej otrzymujemy. W tych wyjątkowych okresach warto korzystać z odpowiednich symboli i znosić prośby w różnych intencjach. Na przykład lepszej pracy czy podwyżki, ale także o sprawy niematerialne jak przyjaźń czy pozytywne zmiany w życiu. Najlepiej modlić się w specjalnych miejscach, tzw. punktach mocy, które wzmacniają nasze działania i sprawiają, że zostaną szybciej uwieńczone szczęśliwym finałem. Takimi bezpiecznymi miejscami spotkań są np. Ślęża, Śnieżka, okolice Szklarskiej Poręby, kamienne kręgi w Odrach, w Borach Tucholskich. Dodadzą nam energii i mocy.

- Bądźmy ufni i otwórzmy się na siły natury - powtarza bioenergoterapuetka. - Kiedy spadnie na nas błogosławieństwo, poczujemy to na pewno. To jest moc dla nas, z której powinniśmy skorzystać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska