Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 1:1 w meczu drugiej ligi. Emocje do samego końca i remis "Stalówki". Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg
Stal Stalowa Wola zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg Marcin Radzimowski
W sobotę 27 kwietnia w meczu 30. kolejki rozgrywek drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Gola na wagę jednego punktu dla zielono-czarnych Sebastian Strózik strzelił w samej końcówce spotkania. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Stal Stalowa Wola zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg w drugiej lidze

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 1:1
Bramki:
Sebastian Strózik 90 - Jonathan Júnior 81.

Zobacz zdjęcia z meczu

Sobotnie spotkanie od mocnego uderzenia mogli zacząć goście z Kołobrzegu, ale uderzenie z ostrego kąta Leona Krekovicia obronił Mikołaj Smyłek. Zielono-czarni próbowali zmusić rywali do błędu mocnymi dośrodkowaniami, lecz te padały łupek doświadczonego Marka Kozioła.

Z kolei pod bramką Stalówki szalał Jonathan Junior, z którym spore problemy w defensywie mieli zawodnicy ze Stalowej Woli. Brazylijczyk w barwach Kotwicy próbowali kilka razy uderzać na bramkę. Najbliżej szczęścia był w 25. minucie kiedy to rykoszecie na rzut rożny piłkę odbił Smyłek.

W zespole gospodarzy dobrze prawą stroną próbował się kilkukrotnie przedzierać Patryk Zaucha oraz Sebastian Strózik, lecz brakowało celnego podania w ostatnich chwilach akcji. Groźny był również Kacper Chełmecki, lecz i jemu nie udało się pokonać golkipera Kotwicy. Gospodarzom brakowało trochę egoizmu przed polem karnym, gdyż kilkukrotnie zamiast uderzać szukali partnerów.

Po przerwie było jeszcze ciekawiej. Akcje przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. Aktywny był Kreković, który uderzał zarówno celnie jak i niecelnie, lecz nie zdołał pokonać Smyłka. Stal również nie zamierzała składać broni, lecz nie było klarownych okazji bramkowych. Sygnał ostrzegawczy zielono-czarnym dał w 78. minucie Filip Kozłowski, który trafił w słupek. Z kolei w 81. minucie sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie.

Najpierw zrobiło się niezwykle groźnie w polu karnym gości, a po chwili po szybkiej kontrze Jonathan Junior w sytuacji sam na sam pokonał Smyłka. Stalówka walczyła do końca i w czwartej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Sebastian Strózik.

18. Sandecja Nowy Sącz 30 28 29-43
1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi, 3-6. - baraże o awans, 15-18. - spadek do trzeciej ligi.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?