Pogoń Świebodzin remisuje z MKS Ilanka Rzepin 1:1

Irena Wojtkiewicz
Zawodnikom w wejściu na murawę asystowali zawodnicy Akademii Piłkarskich Pogoń Świebodzin z najmłodszych grup trenerów Rafał Wojtkiewicz
W sobotę (28 maja) o godzinie 15:00 na Miejskim Stadionie w Świebodzinie zespół Pogoń Świebodzin zmierzył się z MKS Ilanka Rzepin.

Zawodnikom w wejściu na murawę asystowali zawodnicy Akademii Piłkarskich Pogoń Świebodzin z najmłodszych grup trenerów: Grzegorza Galasa, Mariusza Giecołda oraz Karola Janickiego. Jak twierdzi Jan Szymański, kierownik drużyny gospodarzy, mecz był wyrównany, a podział punktów sprawiedliwy. Autorem gola dla MKS Ilanka Rzepin był Andrzej Pawłowski zawodnik z numerem 21. Od 11 minuty prowadzenie w meczu objęła drużyna gości. Dopiero w 68 minucie meczu Robert Kobrzycki zdobył bramkę dla gospodarzy. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Strzeliliśmy szybką bramkę na 1:0. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była na pewno dużo lepsza niż druga. Zmiany, które przeprowadziliśmy nie dały nam niestety efektu takiego, że jakość naszej gry się podniosła. Mieliśmy swoje okazje, bo mieliśmy i słupek, i dwie sytuacje sam na sam ale niestety nie strzeliliśmy. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że jeśli nie wykorzystuje się sytuacji, które się tworzy to później tę bramkę gdzieś się traci. Po jednej z rzutek niestety straciliśmy bramkę i mecz zakończył się remisem – mówił Łukasz Dorniak, trener zespołu MKS Ilanka Rzepin.

Borykamy się z problemami jeśli chodzi o kadrę obrońców. Dzisiaj grało dwóch zawodników z urazami nie na swoich pozycjach. Jedyny Mykola to boczny obrońca. Wypadł nam Nikita. I tak to wygląda, że gdzieś te bramki tracimy, które można było przy lepszej interwencji uniknąć – wyjaśniał Rafał Wojewódka trener drużyny Pogoń Świebodzin.