POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

as
W piątek, 1 grudnia o godz. 21 zakończyło się głosowanie w kategoriach Pokażcie klasę, Nauczyciel na medal i Rada rodziców na medal. Na zwycięzców czekają medale i nagrody. Wielka gala już 19 grudnia, spotkamy się w Gorzowie Wielkopolskim! Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody m. in. wycieczki po regionie, do Berlina, pobyty w apartamencie w Karpaczu, Citroen C3 z pełnym bakiem, warsztaty, vouchery zakupowe oraz inne nagrody rzeczowe.
POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

- Tegoroczne przedsięwzięcie stwarza okazję do zaprezentowania potencjału zarówno całych klas, jak i pozwala wyróżnić wyjątkowych nauczycieli i rady rodziców. Nowe kategorie Plebiscytu umożliwiają włączenie do wspólnej zabawy całych społeczności szkolnych. Jestem przekonana, że taka aktywizacja środowiska przełoży się na liczne sukcesy Waszych szkół, natomiast sam udział w Plebiscycie będzie doskonałą okazją do rozwijania współpracy zarówno w zespołach klasowych, nauczycielskich, jak i w relacjach szkoła-rodzice. - mówi Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty

ZADANIA DLA KLAS W ETAPIE FINAŁOWYM

Klasy 0-3:
Zadanie nr 1. Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych (plakat w formacie minimum A3 wykonany techniką dowolną). Na adres e-mail: [email protected] należy dostarczyć (wraz z nazwą klasy i szkoły, imieniem i nazwiskiem wychowawcy i numerem telefonu kontaktowego) dokumentację wykonania zadania nr 1 w postaci zdjęcia wykonanego produktu (minimum jedno, a maksymalnie pięć, w rozdzielczości 300 dpi w formacie jpg). Na dostarczanych materiałach muszą być widoczni również uczniowie.
Zadanie nr 2. Nakręcenie filmu promującego kulturę kibicowania (czas trwania filmu do 2 minut, nie będzie oceniana technika, lecz pomysł, realizacja zadania i zaangażowanie uczniów; film powinien być zamieszczony na kanale YouTube, a na adres [email protected] przesłany link do filmu).
Klasy 4-7 i gimnazja oraz Klasa starsza:
Zadanie nr 1. „Wyroby z drewna w Twoim otoczeniu” (praca wykonana techniką dowolną: rysunek, wyklejanka, praca przestrzenna itp., możliwe jest użycie innych materiałów).
Na adres e-mail: [email protected] należy dostarczyć (wraz z nazwą klasy i szkoły, imieniem i nazwiskiem wychowawcy i numerem telefonu kontaktowego) dokumentację wykonania zadania nr 1 w postaci zdjęcia wykonanego produktu (minimum jedno, a maksymalnie pięć, w rozdzielczości 300 dpi w formacie jpg). Na dostarczanych materiałach muszą być widoczni również uczniowie.
Zadanie nr 2. Nakręcenie filmu promującego kulturę kibicowania (czas trwania filmu do 2 minut, nie będzie oceniana technika, lecz pomysł, realizacja zadania i zaangażowanie uczniów; film powinien być zamieszczony na kanale YouTube, a na adres [email protected] przesłany link do filmu).
Termin nadsyłania zadań do 26.11.2017 r. godz. 23.59

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Dla nauczyciela, który jest lubiany i szanowany praca jest łatwiejsza, a jej efekty lepsze.
Takich właśnie nauczycieli z Lubuskiego nagrodzimy w akcji, którą prowadzimy wspólnie z Ewą Rawą, lubuskim kuratorem oświaty i Władysławem Dajczakiem, lubuskim wojewodą.

Nauczyciele na medal (w każdej z trzech kategorii) zostaną wybrani w głosowaniu powiatowym, prowadzonym osobno w Gorzowie Wielkopolskim i pow. gorzowskim, pow. strzelecko-drezdenckim i międzyrzeckim, słubickim i sulęcińskim; Zielonej Górze i pow. Zielonogórskim, świebodzińskim i krośnieńskim, nowosolskim i wschowskim, żarskim i żagańskim.
Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają medal, nagrody i awans do etapu wojewódzkiego, w którym następnie powalczą o certyfikaty i nagrody rzeczowe.

DOCENIMY TAKŻE AKTYWNE I ZAANGAŻOWANE RADY RODZICÓW

Nagradzając nauczycieli nie można zapomnieć o rodzicach, którym sprawy szkoły nie są obojętne. O tych, którzy sami chętnie zgłaszają się do trójki klasowej, a później aktywnie uczestniczą w działaniach Rady Rodziców. Wiele szkół właśnie aktywności rodziców uczniów zawdzięcza pozyskanie sprzętu czy organizację ciekawych wycieczek.
Rady rodziców na medal zostaną wybrane w jednym głosowaniu wojewódzkim. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają medal, certyfikat i nagrody rzeczowe.

WAŻNE TERMINY

POKAŻCIE KLASĘ: termin nadsyłania zgłoszeń i zadań w I etapie (eliminacje) upływa 31.10.2017 r. Głosowanie w I etapie za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 1,23 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 6.11.2017 r. Do II etapu (finał) awansuje po 10 klas z każdej kategorii, które zdobędą największą liczbę punktów zsumowanych z klasyfikacji Czytelników (SMS-y i punkty Organizatora) i klasyfikacji Kapituły (punkty). Termin nadsyłania zadań w II etapie upływa 26.11.2017 r. Głosowanie w etapie II za pośrednictwem SMS Premium rozpocznie się 10.11.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r. Na podstawie głosowania za pomocą SMS-ów powstanie klasyfikacja Czytelników, za którą Organizator przyzna punkty, niezależnie zagłosuje też Kapituła.
NAUCZYCIEL NA MEDAL: termin nadsyłania zgłoszeń/nominacji upływa 31.10.2017 r. Głosowanie w I etapie (powiatowym) za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 2,46 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 6.11.2017 r. Do II etapu (wojewódzkiego) awansuje po 3 nauczycieli z każdej kategorii i powiatu. Głosowanie w etapie II (wojewódzkim) za pośrednictwem SMS Premium rozpocznie się 10.11.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r.
RADA RODZICÓW NA MEDAL: termin nadsyłania zgłoszeń/nominacji upływa 31.10.2017 r. Głosowanie za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 2,46 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r.

CZEKAJĄ CENNE NAGRODY

Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej, która odbędzie się w grudniu 2017 r.

POKAŻCIE KLASĘ: w puli nagród dla klas i wychowawców znajdują się:
- trzy wycieczki po regionie ufundowane przez wojewodę lubuskiego, Władysława Dajczaka

Klasy, które zajmą I miejsce w każdej kategorii w głosowaniu finałowym, pojadą na jednodniową wycieczkę po regionie. Klasa z północy pojedzie na południe
Klasy, które zajmą I miejsce w każdej kategorii w głosowaniu finałowym, pojadą na jednodniową wycieczkę po regionie. Klasa z północy pojedzie na południe i odwrotnie :-)

- warsztaty „Majsterkowo” w Castoramie

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w kategorii Klasy 0-3 szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w warsztatach "Majsterkowo".
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w kategorii Klasy 0-3 szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w warsztatach "Majsterkowo".

- wejściówki do Parku Trampolin SkokoLoco w Zielonej Górze

Klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne w nagrodę skorzystają z 2 godzinnych zajęć w największym
Klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne w nagrodę skorzystają z 2 godzinnych zajęć w największym w regionie parku trampolin. Każdy uczestnik otrzyma skarpetki do skakania :-)

- vouchery na zajęcia edukacyjne w Bricks 4 Kidz w Zielonej Górze

Z warsztatów edukacyjnych (90 minut) skorzystają klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych i Klasy
Z warsztatów edukacyjnych (90 minut) skorzystają klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych i Klasy 4-7 szkół podstawowych :-)

- bilety do Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec, Nasze Zoo

Do Naszego Zoo - Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec pojadą zwycięzcy etapu finałowego, tj. I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych
Do Naszego Zoo - Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec pojadą zwycięzcy etapu finałowego, tj. I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych i 4-7 szkół podstawowych :-)

- vouchery na pizzę

Pyszną pizzę zjedzą finaliści kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Nagrodzimy voucherami miejsce I, II i III. Każdy uczeń będzie mógł
Pyszną pizzę zjedzą finaliści kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Nagrodzimy voucherami miejsce I, II i III. Każdy uczeń będzie mógł zamówić pizzę o wartości 20 zł :-).
Natomiast zwycięzcy I, II i III miejsca w kategorii klasy 4-7 otrzymają voucher na 20 pizz dla klasy!

- nagrody rzeczowe ufundowane przez lubuskiego kuratora oświaty, Ewę Rawę

NAUCZYCIEL NA MEDAL: w etapie powiatowym w każdej kategorii i powiecie nagrodzimy nauczycieli za:
I miejsce: medal i awans do etapu wojewódzkiego, wyjazd z osobą towarzyszącą do Berlina (16.12.2017 r.), monety okolicznościowe

Nauczyciele, którzy zajmą pierwsze miejsce w każdej kategorii i powiecie pojadą wraz z osobą towarzyszącą na wspólną wycieczkę do Berlina. Wycieczka
Nauczyciele, którzy zajmą pierwsze miejsce w każdej kategorii i powiecie pojadą wraz z osobą towarzyszącą na wspólną wycieczkę do Berlina. Wycieczka odbędzie się już 16 grudnia 2017 r. Podczas wycieczki laureaci zwiedzać będą jarmark świąteczny oraz miasto, przygotowany dla nich będzie również poczęstunek.

II miejsce: medal, awans do etapu wojewódzkiego i roczna prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej"
III miejsce: medal, awans do etapu wojewódzkiego i roczna prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej"
DODATKOWE NAGRODY Dla nauczycieli, którzy zajmą II miejsce w etapie powiatowym (dotyczy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, krośnieńskiego i świebodzińskiego, nowosolskiego i wschowskiego oraz żarskiego i żagańskiego) otrzymają vouchery o wartości 100 zł do sklepów 4F zlokalizowanych w Zielonej Górze oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez sklep 4F.

POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

W etapie wojewódzkim nagrodzimy nauczycieli za:
I miejsce: certyfikat, weekend dla pięciu osób w apartamencie w Karpaczu, nowy samochód Citroen C3 z salonu Citroen Wojciechowski z zatankowanym bakiem do dyspozycji laureata przez weekend, ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin i monety okolicznościowe!

Nauczyciele, którzy zajmą I miejsce w każdej z trzech kategorii w głosowaniu wojewódzkim spędzą weekend w dwupokojowym apartamencie "Gołąbek"
Nauczyciele, którzy zajmą I miejsce w każdej z trzech kategorii w głosowaniu wojewódzkim spędzą weekend w dwupokojowym apartamencie "Gołąbek" w Karpaczu. Na niezapomniany, pełen wrażeń weekend w górach laureat będzie mógł zabrać ze sobą cztery osoby. Oferta nie obejmuje wyżywienia.
Nauczyciele, którzy zajmą I i II miejsce w rankingu wojewódzkim w każdej kategorii otrzymają do dyspozycji przez weekend nowy samochód Citroen C3 z salonu
Nauczyciele, którzy zajmą I i II miejsce w rankingu wojewódzkim w każdej kategorii otrzymają do dyspozycji przez weekend nowy samochód Citroen C3 z salonu Citroen Wojciechowski z zatankowanym bakiem!

II miejsce: certyfikat, ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin i monety okolicznościowe

POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

III miejsce: certyfikat, ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin i monety okolicznościowe

POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

RADA RODZICÓW NA MEDAL: w etapie wojewódzkim nagrodzimy rady rodziców za:
I miejsce: medal, certyfikat i nagroda rzeczowa
II miejsce: certyfikat i nagroda rzeczowa
III miejsce: certyfikat i nagroda rzeczowa

POKAŻCIE KLASĘ | Głosowanie zakończone!

Regulamin
Informacji o plebiscycie udziela Aleksandra Sobolewska, e-mail: [email protected], tel. 510 026 998

Wideo