Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pol'and'Rock 2019. Grupa wiernych z Kostrzyna przestrzega przed zabieraniem dzieci na festiwal. Rozwiesili w mieście apel do mieszkańców

oprac. (pik)
Takie apele rozwieszono w różnych częściach Kostrzyna nad Odrą. Wiszą m. in. na tablicach informacyjnych.
Takie apele rozwieszono w różnych częściach Kostrzyna nad Odrą. Wiszą m. in. na tablicach informacyjnych. Czytelnik
Zdjęcie jednej z ulotek, które rozwieszono na terenie Kostrzyna, otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Grupa wiernych mieszkańców Kostrzyna przestrzega w nim rodziców i dziadków przed zabieraniem dzieci na Pol'and'Rock Festiwal 2019.

Polecamy wideo: Pol'and'Rock Festival. Jerzy Owsiak apeluje o pozostawienie porządku

Autorzy apelu uważają, że Pol'and'Rock Festiwal nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci i osób małoletnich. W apelu, który skierowany jest do rodziców i dziadków, czytamy sugestię, że dzieci "umierają przez narkotyki i inne używki". W zamian autorzy apelu w czasie trwania Pol'and'Rock Festiwalu 2019 zapraszają do kostrzyńskich kościołów, gdzie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pol'and'Rock Festiwal 2019 odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia.

Pol'and'Rock Festival 2019. Line-up, koncerty, program, data...

Autorem ulotek, które rozwieszono na terenie miasta, jest Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kostrzyna. Organizatorzy festiwalu otrzymali od nas treść apelu. Nie zdecydowali się jednak skomentować sprawy.

Cała treść apelu skierowanego do mieszkańców Kostrzyna.
Cała treść apelu skierowanego do mieszkańców Kostrzyna. Czytelnik

Nie było wypadków z udziałem dzieci

Przypomnijmy, że na terenie Pol'and'Rock Festiwalu przygotowane są miejsca dla rodzin z dziećmi. Na wzgórzu ASP organizowane są warsztaty z różnych dziedzin nauki i sztuki, w których mogą brać udział również osoby najmłodsze. W policyjnych statystykach z ostatnich lat nie ma przypadków, w których najmłodszym uczestnikom festiwalu stałaby się krzywda.

Autorem ulotek, które rozwieszono na terenie miasta, jest Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Organizatorzy festiwalu otrzymali od nas treść apelu. Nie zdecydowali się jednak skomentować sprawy.

Statystyki policji

W 2018 r. policja na całym Pol'and'Rock Festiwalu odnotowała 213 przestępstw, z czego 141 to przestępstwa narkotykowe.

Podczas konferencji zapowiadającej festiwal zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, Jurek Owsiak omówił kwestie bezpieczeństwa, transportu, a także zaprezentował atrakcje tegorocznej imprezy. W spotkaniu wzięli udział również: Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego, Zdzisław Garczarek - dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury oraz sponsorzy i partnerzy 25. Pol'and'Rock Festival.

Pol'And'Rock Festival 2019. - Już przejęliśmy teren, już się...

Mieszkańcy poparli organizację Pol'and'Rock Festiwalu

Dodajmy, że w zorganizowanej przez niezależną firmą na początku 2019 r. ankiecie władze Kostrzyna pytały mieszkańców, czy chcą, aby w mieście odbywał się Pol'and'Rock Festiwal. Blisko 78 proc. kostrzynian odpowiedziało wtedy "tak" lub "raczej tak". 12 proc odpowiedzi to "nie" i "raczej nie". Zdecydowana większość osób, ponad 80 proc. uznała, że Przystanek Woodstock, a obecnie Pol'and'Rock Festiwal jest dobrym nośnikiem wiedzy o mieście, jest dobrą promocją miasta na arenie ogólnopolskiej, a nawet arenie międzynarodowej.

Zobacz też wideo: Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak przedstawia program festiwalu

Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2019 (Przystanku Woodstock 2019) w Kostrzynie nad Odrą: **PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2019): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje**

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska