Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pol'and'Rock Festiwal 2021 wyprowadza się z Kostrzyna. Na jak długo? Czy Najpiękniejszy Festiwal Świata jeszcze do nas wróci?

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Pol'and'Rock Festiwal przenosi się z Kostrzyna nad Odrą. Czy impreza jeszcze tu wróci?
Pol'and'Rock Festiwal przenosi się z Kostrzyna nad Odrą. Czy impreza jeszcze tu wróci? Jakub Pikulik / Mariusz Kapała
Czy Pol'and'Rock Festiwal wróci do Kostrzyna nad Odrą? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców miasta i fani organizowanej przez Jurka Owsiaka imprezy. Na razie znaków zapytania jest więcej, niż odpowiedzi.

Przez pandemię koronawirusa Pol'and'Rock musiał się przenieść z Kostrzyna

Pol'and'Rock Festiwal 2021 odbędzie się w dniach 29, 30 i 31 lipca. Pod koniec kwietnia Jurek Owsiak ogłosił, że impreza przenosi się na lotnisko Płoty-Makowice. Ma to związek przede wszystkim z pandemią i ograniczeniami, jakie na organizatorów tego typu imprez nakładają nowe przepisy. Na tegoroczny Po'and'Rock Festiwal będą obowiązywały wejściówki. Ilość uczestników będzie ograniczona, trzeba będzie też przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Teren lotniska to miejsce, w którym dużo łatwiej zapanować nad uczestnikami festiwalu. Specyfika terenów w Kostrzynie uniemożliwia kontrolę nad ilością osób, uczestniczących w Pol'and'Rock Festiwalu.

Pol[/apos/]and[/apos/]Rock Festiwal 2021 wyprowadza się z Kostrzyna. Na jak długo? Czy Najpiękniejszy Festiwal Świata jeszcze do nas wróci?
Przystanek Woodstock, a później Pol'and'Rock Festiwal, był organizowany w Kostrzynie nad Odrą od 2004 r. Jakub Pikulik / Mariusz Kapała

Pol'and'Rock Festiwal był organizowany w naszym mieście od 2004 r. Odwiedzało nas kilkaset tysięcy osób. Zorganizowanie festiwalu w czasach pandemii, z obostrzeniami, byłoby nie do zrobienia w naszym mieście. Ludzie i tak by przyjechali. Dlatego rozumiem działanie Jurka - mówi Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą.

Pochwały dla Kostrzyna nad Odrą

- Kostrzyn nad Odrą - chcemy tutaj wrócić! To jest najpiękniejsze miejsce na świecie - zapewniał z kolei Jurek Owsiak, gdy zapadła decyzja o przeniesieniu imprezy do województwa zachodniopomorskiego. W Płotach odbyły się już spotkania organizatorów Pol'and'Rock Festiwalu 2021 z lokalnymi władzami i przedstawicielami służb. - Niezwykle miłym dla nas momentem było, kiedy Pan Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz ujawnił, że dzień wcześniej był z wizytą u burmistrza Kostrzyna n. Odrą - Andrzeja Kunta. Wraz ze swoją zastępczynią pojechali, aby z pierwszej ręki usłyszeć opowieść o naszym Festiwalu. Cytuję Pana Burmistrza: Pan Andrzej Kunt wystawił wspaniałą laurkę festiwalowi Pol’and’Rock. Dlatego z taką przyjemnością Pan Burmistrz wita nas tutaj i obiecuje, że dołoży wszystkich starań, aby pomóc przy organizacji Festiwalu - przyznał w internetowym wpisie Jurek Owsiak.

Przeczytaj też:

Pol'and'Rock wróci do Kostrzyna?

Jaka będzie przyszłość Po'and'Rock Festiwalu? Czy impreza wróci do Kostrzyna nad Odrą w przyszłym roku? - O tym jeszcze nie rozmawialiśmy - przyznaje burmistrz miasta. - Mam nadzieję, że po pandemii nadal będziemy w kontakcie z organizatorami Pol'and'Rocka. Jednak moim zdaniem nie można tu mówić o "przeniesieniu" festiwalu, bo jeszcze raz podkreślam, w obecnej sytuacji takiej imprezy masowej po prostu zrobić się nie da! To, co jest od 16 lat w Kostrzynie, to zupełnie co innego niż to, co ma być w Płotach - na terenie płaskim, z wejściówkami, z maskami na twarzach. Nie odbieramy tego, co będzie się działo w Płotach, jako przeniesienie festiwalu z Kostrzyna, tylko zorganizowanie czegoś dla ludzi w warunkach pandemii. Ten teren po prostu lepiej nadaje się do tego niż kostrzyńskie pola - tłumaczy włodarz Kostrzyna nad Odrą i dodaje, że miasto nigdy nie miało obiecywanego festiwalu na stałe.

Wideo: Pol'and'Rock Festiwal 2020 (dawniej Przystanek Woodstock) został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Poinformował o tym Jurek Owsiak

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska