Zamknij

Gazeta Lubuska

Policja kontroluje sprzedawców choinek i karpi [ZDJĘCIA]

kontrole policji

Policja Krosno Odrzańskie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Policja kontroluje sprzedawców choinek i karpi

Funkcjonariusze kontrolują sprzedawców choinek oraz karpi. Sprawdzają czy handlarze mają odpowiednie dokumenty oraz warunki.

W wigilijną noc nie może zabraknąć choinki, pod którą chowamy prezenty oraz karpia, który stał się świąteczną tradycją. Policja zwraca uwagę na to, że te elementy świąt, często pozyskiwane są w sposób nielegalny, dlatego też policjanci z powiatu krośnieńskiego z funkcjonariuszami straży miejskiej kontrolują miejsca, w których dochodzi do ich sprzedaży.

Sprawdzając punkty handlu rybami, mundurowi w szczególności zwracają uwagę na warunki w jakich przetrzymywane są karpie oraz sposób ich uśmiercania. - Uśmiercanie ryb w punktach sprzedaży detalicznej musi odbywać się w miejscach do tego wydzielonych np. za parawanem, przenośną ścianką lub innym elementem konstrukcji niedostępnym dla osób postronnych - podkreśla rzecznik policji, Justyna Kulka.

Zasad oraz wymogów jest więcej. Np. zabronione jest uśmiercanie ryb, w obecności dzieci. Grozi to karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Baseny i zbiorniki, w których znajdują się ryby powinny zapewniać im właściwe warunki bytowania.

Natomiast podczas kontroli punktów sprzedaży choinek funkcjonariusze sprawdzają w szczególności czy sprzedający posiadają dokumenty potwierdzające pochodzenie drzewek.

- W przypadku gdyby okazało się, iż drzewko pochodzi z kradzieży, sprzedający muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Poza kontrolami na terenie miast i wsi, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej patrolują lasy mając na uwadze miejsca ewentualnego pozyskiwania drzewek

Zobacz także: Drzewko naturalne czy sztuczne?

źródło: Dzień Dobry TVN

Przeczytaj też: Przemycali heroinę w ciele i w bieliźnie. Wpadli na granicy [WIDEO]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy