MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci informują społeczeństwo poprzez specjalne komunikaty: Zostań w domu!

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Policja apeluje do Lubuszan: zostańcie w domach!
Policja apeluje do Lubuszan: zostańcie w domach! Lubuska Policja
Jednym z najistotniejszych elementów walki z koronawirusem jest odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich. - Trzeba ograniczyć bezpośrednie kontakty do niezbędnego minimum: jak wyjście do pracy, czy na zakupy. Przede wszystkim nie należy się grupować. O tych zasadach przypomina policja, między innymi dzięki komunikatom podawanym bezpośrednio przez urządzenia nagłaśniające z radiowozów - informuje Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp

Walka z koronawirusem trwa

W walkę z koronawirusem zaangażowanych jest wiele służb oraz instytucji. Jednak jego pokonanie zależy od nas wszystkich, od naszej odpowiedzialności. Przede wszystkim, aby chronić najbliższych, szczególnie tych najbardziej narażonych, ograniczmy kontakty bezpośrednie do niezbędnego minimum. Również, by chronić siebie oraz swoją rodzinę, sąsiadów i przyjaciół zminimalizujmy ilość naszych wyjść z domu do tych koniecznych, takich jak:

  • praca,
  • niezbędne zakupy - najlepiej zaplanowane na kilka,
  • zakup leków lub inne formy dbania o zdrowie,
  • czy też tych służących załatwieniu innych ważnych i pilnych spraw.

- Obostrzenia wprowadzone na czas epidemii nie są przeciwko nam, ale są dla nas. Powstały one w trosce o zdrowie i życie wszystkich mieszkających w Polsce. - tłumaczył nadkom. Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

Koronawirus i kontrole policji

Dlatego też policjanci oprócz czuwania nad bezpieczeństwem i wykonywaniem zadań mających na celu walkę z koronawirusem, przypominają mieszkańcom o konieczności pozostania w domach i najważniejszych zasadach mających na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Komunikaty są bezpośrednio podawane przez urządzenia nagłaśniające, które znajdują się w radiowozach, aby dotarły do jak największej liczby osób.

Policjanci będą zwracać uwagę przede wszystkim na osoby grupujące się, celem zminimalizowania ryzyka zakażenia się koronawirusem. Kontroli poddawane będą również środki komunikacji publicznej, ponieważ właśnie w małych przestrzeniach, gdzie jest dużo osób, najłatwiej może dojść do zakażenia.

Trwa głosowanie...

Czy stosujesz się do zaleceń i starasz się zostawać w domu?

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska