Zamknij

Gazeta Lubuska

Policjanci odzyskali ponad 150 sztuk skradzionego sprzętu. Włamywacze aresztowani [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żagańscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o kilkadziesiąt włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Policjanci na terenie

KPP Żagań

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Policjanci odzyskali ponad 150 sztuk skradzionego sprzętu. Włamywacze aresztowani

Żagańscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o kilkadziesiąt włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Policjanci na terenie prywatnej posesji odnaleźli ponad 150 rzeczy pochodzących z tych przestępstw.Policjanci z Żagania rozpracowywali sprawy związane z kradzieżami z włamaniem do piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych, do których doszło w Żaganiu w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Efektem było zatrzymanie 29 i 30 listopada dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Zatrzymani mężczyźni w wieku 22 i 25 lat nie mieli stałego miejsca zamieszkania, przebywali u kolegów i znajomych w rożnych miejscach.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 25-latkowi ośmiu zarzutów kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie Żagania, a 22-latkowi sześciu zarzutów związanych z tym samym rodzajem przestępstw. Po zatrzymaniu podejrzanych policjanci na terenie prywatnej posesji usytuowanej na peryferiach Żagania zabezpieczyli ponad 150 rzeczy (głównie różnego rodzaju elektronarzędzi i skrzynek narzędziowych) pochodzących z przestępstw. Policjanci przez kilka dni prowadzili wizje lokalne w różnych miejscach na terenie powiatu żagańskiego (głównie w Żaganiu i Szprotawie), aby ustalić, w jakich miejscach dokonali włamań dwaj zatrzymani mężczyźni. Sprawa jest rozwojowa i może dotyczyć ponad 50 kradzieży z włamaniem, do których doszło w okresie od marca do listopada tego roku.

Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, złożył do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. 2 grudnia Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci docierają do pokrzywdzonych, którym będą okazywane rzeczy, które zabezpieczyli funkcjonariusze pionu kryminalnego. Odzyskane rzeczy trafią do prawowitych właścicieli.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy