Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Sulechowie

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kolejny raz zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Sulechowie
Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kolejny raz zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Sulechowie KMP Zielona Góra
Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kolejny raz zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa i zabezpieczyli cztery automaty. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać kolejny nielegalny salon gier hazardowych. Gdy policjanci upewnili się, że rzeczywiście w jednym z kontenerów w centrum miasta działa salon gier hazardowych i odbywają się nielegalne gry na automatach, w ubiegłym tygodniu podjęli działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Lokal do gier hazardowych nie miał stosownej koncesji

Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało, nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Hazard! Nawet 100 tysięcy złotych kary

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.
Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.
Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

NAJGŁOŚNIEJSZE AKCJE LUBUSKIEJ POLICJI

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska