Policjant ze Szprotawy zdobył złoty medal w maratonie MTB [ZDJĘCIA]

oprac. (m. korn)
Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw z komisariatu w Szprotawie zajął I miejsce w kategorii „Najlepszy policjant” w II Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Policjantów i Służb Mundurowych w Maratonie MTB o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. KWP Gorzów Wlkp.

W niedzielę, 5 czerwca, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów i Służb Mundurowych w Maratonie MTB o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – Wyrzysk 2016.

W maratonie kolarskim startował sierż. sztab. Tomasz Kołogryw, funkcjonariusz z komisariatu policji w Szprotawie (KPP w Żaganiu). Na dystansie 30 km kolarze musieli zmierzyć się z brukiem, asfaltem, szutrówką do zjazdu i trzykilometrowym podjazdem. Na tym dystansie startowało 455 kolarzy. Nasz policjant w klasyfikacji „najlepszy policjant” zajął I miejsce ( a w ogólnej klasyfikacji zajął wysoką, 10. lokatę).

To drugi sezon sierż. sztab. Tomka Kołogrywa. W ubiegłym roku rozpoczął on swoją przygodę z kolarstwem. W 2015 startował w ponad 20 wyścigach i maratonach kolarskich. A w tym roku ma za sobą kolejne sukcesy: 9 kwietnia startował w Maratonie MTB, który odbył się w Cybince. Na dystansie 40 km zajął 6. miejsce w kategorii Służby Mundurowe. W zawodach startowało 318 kolarzy.

Kolejny wyścig, tym razem szosowy, odbył się 10 kwietnia w miejscowości Przytok. Policjant przejechał dystans 67 km. Start w deszczu i przy temperaturze ok 6°C nie ułatwiał jazdy. Na metę Tomek Kołogryw wjechał 12. w klasyfikacji OPEN i 5. w kategorii M3. Tomek Kołogryw wziął też udział w maratonie MTB, który odbył się 17 kwietnia w Rydzynie. W zawodach startowało 370 kolarzy. Na mecie, po przejechaniu 47 km, policjant pojawił się 9., a w klasyfikacji M3 zajął III miejsce.

Przeczytaj też:Anakonda 16 także w Lubuskiem! [ZAPOWIEDŹ, PROGRAM MANEWRÓW]