Policyjna obława na kiboli Widzewa na autostradzie A1! [FILM, zdjęcia]

(ls)
Policyjna obława na kiboli na autostradzie A1! Policja
Maczety, kije, młotki, kominiarki, pojemniki z gazem łzawiącym a także rękawice do walki, ochraniacze na zęby i naklejki imitujące tablice rejestracyjne zabezpieczyli policjanci podczas obławy na kiboli Widzewa na autostradzie A1. Pseudokibice szykowali się do napaści kiboli ŁKS-u jadących na mecz swojej drużyny w Lubawie.

Do obławy doszło w sobotę przed południem na terenie pogranicza powiatów łęczyckiego i łowickiego. Tam pseudokibice Widzewa szykowali się do brutalnej napaści na kiboli ŁKS-u, którzy jechali na mecz wyjazdowy w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Na miejsce dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz kryminalni.

Na widok policjantów pseudokibice zaczęli uciekać leśnymi duktami nie stosując się do poleceń policjantów. Doszło do próby zepchnięcia radiowozu z drogi. W innym przypadku policjant w ostatniej chwili uniknął potrącenia. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat. Są to mieszkańcy m.in. Łodzi, Kutna , Zgierza , Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy.

Większość była już notowana za konflikty na tle pseudokibicowskim. Część występuje w charakterze oskarżonych w toczącym się przed sądem procesie dotyczącym przestępczej działalności tego środowiska. Wśród zatrzymanych w sobotę znalazł się 28-letni pseudokibic poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Trafił już do aresztu.

Kibole przygotowując napad, chcąc przedostać się na autostradę, na długości kilkunastu przęseł przecięli
siatkę odgradzającą pasy jezdni od kompleksu leśnego. Dodatkowo wyposażyli się w kaski i odzież ochronną oraz znaki drogowe najprawdopodobniej planując zatrzymanie autobusów z kibicami zwaśnionego klubu pod pretekstem robót drogowych. W pobliżu policjanci ujawnili także gałęzie i opony przygotowane do podpalenia.

W zabezpieczonych pojazdach funkcjonariusze znaleźli naklejki imitujące tablice rejestracyjne, które miały zakamuflować te prawdziwe. Pseudokibice do bandyckiego napadu wyposażyli się w niebezpieczne narzędzia takie jak maczety, drewniane kije, młotki i siekiery. Mieli również ze sobą gaz łzawiący, kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na zęby oraz race świetlne.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Z OBŁAWY