Zamknij

Gazeta Lubuska

Policyjne pościgi czasem mrożą krew w żyłach [ZDJĘCIA]

zatrzymany pirat drogowy

materiały policji

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/11] Poprzednie Następne

Szprotawscy policjanci po pościgu zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna uciekał skradzionym mercedesem sprinterem drogą krajową nr 12. Odzyskane auto trafiło już do właściciela, a nietrzeźwy podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał 8 grudnia br. zgłoszenie o kradzieży dostawczego mercedesa sprintera. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło do niej na ul. Koszarowej w Szprotawie. Kierowca zostawił na parkingu otwarty samochód z kluczykami w środku i wszedł do firmy zostawić fakturę.

O kradzieży samochodu zostały powiadomione policyjne patrole na terenie powiatu żagańskiego i jednostek ościennych. Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu kradzieży mercedesa, auto na peryferiach Szprotawy namierzył jeden z miejscowych patroli. Policjanci rozpoczęli pościg. Wyjeżdżając ze Szprotawy w kierunku Żagania, funkcjonariusze radiowozem wyprzedzili samochód i zatrzymali ścigane auto. Kiedy policjant wybiegł, aby zatrzymać kierowcę, ten ruszył samochodem próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant odskoczył i uniknął potrącenia. Wsiadł do radiowozu i kontynuował pościg. Do jadących drogą krajową nr 12 policjantów dołączył drugi radiowóz. Kierujący skradzionym samochodem mężczyzna kilkukrotnie próbował spychać z drogi radiowóz. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Na trasie Szprotawa – Bobrzany (droga krajowa nr 12) policjanci dwoma radiowozami skutecznie i bezpiecznie zablokowali skradzione auto. Wtedy kierowca wyskoczył z samochodu i chciał jeszcze uciekać pieszo przez pole. Policjanci zatrzymali go kilka metrów od drogi.

Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Szprotawie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Podejrzewany o kradzież samochodu w Szprotawie to 28-letni mężczyzna bez miejsca stałego pobytu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy