Poligonowy sprawdzian maturzystów z Technikum nr 2 z Międzyrzecza. Lekko nie mieli! [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Złożenie i rozłożenie karabinka szturmowego to fraszka dla uczniów Technikum nr 2 z Międzyrzecza. Jak to możliwe? W klasach mundurowych uczą się kandydaci na żołnierzy, którzy marzą o służbie w zielonych mundurach. Technikum nr 2 jest jedną z dwóch szkół tworzących Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W jego klasach mundurowych żołnierskie abecadło zgłębia 56 uczniów. W tym spora grupa dziewcząt. Większość marzy o służbie wojskowej. W szkole poznają teorię, a na strzelnicach pod okiem instruktorów z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczą się taktyki. W tym również rzutów granatem, czy posługiwania się bronią. Sprawdzianem kondycji i umiejętności tegorocznych maturzystów były egzaminy, przeprowadzone przez instruktorów 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej z „siedemnastej” stowarzyszenia obronanarodowa.pl. Przyszli żołnierze lekko nie mieli. Musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu terenoznawstwa, umiejętnością wyznaczania azymutu za pomocą busoli. Kolejnymi odsłonami sprawdzianu była musztra, postawy strzeleckie, rzuty granatem, a także składania i rozkładanie broni. [sc]Bal maturzystów z Ekonomika i Budowlanki;nf[/sc]Ważnym elementem szkolenia przyszłych żołnierzy jest udzielanie pierwszej pomocy. Podczas egzaminów uczniowie musieli założyć opaskę uciskową oraz przeprowadzić akcję reanimacyjną. Instruktorzy bardzo wysoko ocenili ich wiedzę i umiejętności.  [sc]Marsy mają niezawodny sposób na dobrą kondycję i samopoczucie[/sc]- Latem nasi absolwenci wezmą udział w skróconym zgrupowaniu poligonowym, po którym będą mogli rozpocząć służbę wojskową - informuje Irena Klepczarek, wicedyrektor CKZiU. Jak zaznacza I. Klepczarek, w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej szkoła prowadzi certyfikowany pion mundurowych klas wojskowych. [sc]Licealiści balowali do białego rana;nf[/sc]„Siedemnasta” jest jednostką patronacką dla trzech szkół województwa lubuskiego. Oprócz szkoły w Międzyrzeczu, jej instruktorzy uczą wojskowego rzemiosła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie.[sc]Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w dzienniku „Gazeta Lubuska” i na portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl[/sc]
Złożenie i rozłożenie karabinka szturmowego to fraszka dla uczniów Technikum nr 2 z Międzyrzecza. Jak to możliwe? W klasach mundurowych uczą się kandydaci na żołnierzy, którzy marzą o służbie w zielonych mundurach. Technikum nr 2 jest jedną z dwóch szkół tworzących Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W jego klasach mundurowych żołnierskie abecadło zgłębia 56 uczniów. W tym spora grupa dziewcząt. Większość marzy o służbie wojskowej. W szkole poznają teorię, a na strzelnicach pod okiem instruktorów z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczą się taktyki. W tym również rzutów granatem, czy posługiwania się bronią. Sprawdzianem kondycji i umiejętności tegorocznych maturzystów były egzaminy, przeprowadzone przez instruktorów 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej z „siedemnastej” stowarzyszenia obronanarodowa.pl. Przyszli żołnierze lekko nie mieli. Musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu terenoznawstwa, umiejętnością wyznaczania azymutu za pomocą busoli. Kolejnymi odsłonami sprawdzianu była musztra, postawy strzeleckie, rzuty granatem, a także składania i rozkładanie broni. [sc]Bal maturzystów z Ekonomika i Budowlanki;nf[/sc]Ważnym elementem szkolenia przyszłych żołnierzy jest udzielanie pierwszej pomocy. Podczas egzaminów uczniowie musieli założyć opaskę uciskową oraz przeprowadzić akcję reanimacyjną. Instruktorzy bardzo wysoko ocenili ich wiedzę i umiejętności. [sc]Marsy mają niezawodny sposób na dobrą kondycję i samopoczucie[/sc]- Latem nasi absolwenci wezmą udział w skróconym zgrupowaniu poligonowym, po którym będą mogli rozpocząć służbę wojskową - informuje Irena Klepczarek, wicedyrektor CKZiU. Jak zaznacza I. Klepczarek, w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej szkoła prowadzi certyfikowany pion mundurowych klas wojskowych. [sc]Licealiści balowali do białego rana;nf[/sc]„Siedemnasta” jest jednostką patronacką dla trzech szkół województwa lubuskiego. Oprócz szkoły w Międzyrzeczu, jej instruktorzy uczą wojskowego rzemiosła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie.[sc]Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w dzienniku „Gazeta Lubuska” i na portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl[/sc] 17. WBZ
Złożenie i rozłożenie karabinka szturmowego to fraszka dla uczniów Technikum nr 2 z Międzyrzecza. Jak to możliwe? W klasach mundurowych uczą się kandydaci na żołnierzy, którzy marzą o służbie w zielonych mundurach.

Złożenie i rozłożenie karabinka szturmowego to fraszka dla uczniów Technikum nr 2 z Międzyrzecza. Jak to możliwe? W klasach mundurowych uczą się kandydaci na żołnierzy, którzy marzą o służbie w zielonych mundurach.

Technikum nr 2 jest jedną z dwóch szkół tworzących Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W jego klasach mundurowych żołnierskie abecadło zgłębia 56 uczniów. W tym spora grupa dziewcząt. Większość marzy o służbie wojskowej. W szkole poznają teorię, a na strzelnicach pod okiem instruktorów z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczą się taktyki. W tym również rzutów granatem, czy posługiwania się bronią.

Sprawdzianem kondycji i umiejętności tegorocznych maturzystów były egzaminy, przeprowadzone przez instruktorów 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej z „siedemnastej” stowarzyszenia obronanarodowa.pl. Przyszli żołnierze lekko nie mieli. Musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu terenoznawstwa, umiejętnością wyznaczania azymutu za pomocą busoli. Kolejnymi odsłonami sprawdzianu była musztra, postawy strzeleckie, rzuty granatem, a także składania i rozkładanie broni.

Bal maturzystów z Ekonomika i Budowlanki

Ważnym elementem szkolenia przyszłych żołnierzy jest udzielanie pierwszej pomocy. Podczas egzaminów uczniowie musieli założyć opaskę uciskową oraz przeprowadzić akcję reanimacyjną. Instruktorzy bardzo wysoko ocenili ich wiedzę i umiejętności.

Marsy mają niezawodny sposób na dobrą kondycję i samopoczucie

- Latem nasi absolwenci wezmą udział w skróconym zgrupowaniu poligonowym, po którym będą mogli rozpocząć służbę wojskową - informuje Irena Klepczarek, wicedyrektor CKZiU.

Jak zaznacza I. Klepczarek, w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej szkoła prowadzi certyfikowany pion mundurowych klas wojskowych.

Licealiści balowali do białego rana

„Siedemnasta” jest jednostką patronacką dla trzech szkół województwa lubuskiego. Oprócz szkoły w Międzyrzeczu, jej instruktorzy uczą wojskowego rzemiosła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie.

Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w dzienniku „Gazeta Lubuska” i na portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie