MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politycy Platformy Obywatelskiej sieją strach wśród działkowców

(decha, jm)
W tej chwili przygotowane są aż cztery projekty nowej organizacji działek. Oprócz tego autorstwa PO są dwa obywatelskie (w tym jeden PZD) oraz Solidarnej Polski. Podkreślmy: aby projekty weszły w życie, muszą zostać przyjęte przez Sejm, Senat i prezydenta.
W tej chwili przygotowane są aż cztery projekty nowej organizacji działek. Oprócz tego autorstwa PO są dwa obywatelskie (w tym jeden PZD) oraz Solidarnej Polski. Podkreślmy: aby projekty weszły w życie, muszą zostać przyjęte przez Sejm, Senat i prezydenta. Mariusz Kapała
We wtorek w Warszawie, a w środę w Gorzowie politycy PO przedstawili projekt nowej ustawy o ogródkach. Działkowcom zadrżały serca. - Chcą nas zaorać! - komentują w związku działkowców.

- To nieprawda, że Platforma odbiera działki. Jest wręcz przeciwnie: my chcemy oddać je działkowcom. Taki jest sens naszego projektu. To działacze Polskiego Związku Działkowców niepotrzebnie sieją strach - przekonywała posłanka PO Krystyna Sibińska na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Gorzowie.

- Nasz projekt zakłada likwidację PZD. Skoro związek został powołany ustawą, to w ten sam sposób może zostać zlikwidowany - dodała posłanka Sibińska.

Zgodnie z projektem PO grunty zajmowane przez ogródki wrócą do gmin, a te mają obowiązek podpisania umów ze stowarzyszeniami działkowców, które powstaną.
Gmina zyska większą władzę nad ogródkami.

Jakie zagrożenia widzą działkowcy w projekcie nowej ustawy o ogródkach autorstwa PO? Czy projekt ustawy to zamach na prywatną własność działkowców? Jak sprawę komentują działacze i prawnicy PZD. O tym przeczytasz w czwartek, 28 marca, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

A już 10 kwietnia kupując papierową "GL" dostaniesz Kalendarz Biodynamiczny dla Działkowców, a w nim porady, co i kiedy sadzić w zależności od pory dnia i miesiąca.

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska