Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polonia Kozera Słubice bez Brazylijczyków, lecz wciąż z aspiracjami

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Mimo 33 lat, Ireneusz Marcinkowski wciąż jest podporą defensywy słubiczan. Koledzy kolejny raz obdarzyli go sporym zaufaniem i powierzyli mu funkcję kapitana drużyny.
Mimo 33 lat, Ireneusz Marcinkowski wciąż jest podporą defensywy słubiczan. Koledzy kolejny raz obdarzyli go sporym zaufaniem i powierzyli mu funkcję kapitana drużyny. fot. Kazimierz Ligocki
- Wiem, że jestem najmłodszym piłkarskim trenerem w trzech centralnych ligach - mówi 26-letni Krzysztof Sobieszczuk z Polonii Kozery Słubice. - Ale nie boję się poważnych wyzwań. Chcę wypromować siebie i moich zawodników.

Ambicje słubiczan nie są w tym sezonie małe. I trener, i piłkarze mówią głośno o miejscu w czołowej ósemce. - Pracujemy w profesjonalnym, dobrze zorganizowanym klubie - zapewnia Krzysztof Sobieszczuk. - Wszyscy zawodnicy mają zawodowe kontrakty, a wypłaty otrzymujemy nawet dzień przed terminem. Naszym zadaniem jest tylko trenować po dwa razy dziennie, dobrze grać i wygrywać kolejne pojedynki. Innych zmartwień na szczęście nie mamy.

Młody szkoleniowiec został następcą Tomasza Wichniarka, który wspólnie z menedżerem Andrzejem Grajewskim i grupą brazylijskich piłkarzy (jedynie za wyjątkiem Oliveiry Da Moty) przeniósł się do Tura Turek. - Nie boję się poważnych wyzwań. Chcę wypromować siebie i moich zawodników - zapewnia Sobieszczuk. W ostatnim sezonie asystował Wichniarkowi, a wcześniej pracował w Salosie i Pogoni Szczecin (w tym ostatnim klubie przez siedem lat).

Słubiczanie rozpoczęli letnie przygotowania 28 czerwca. Treningi na własnych obiektach uzupełnili czterema sparingami, z których po dwa wygrali i przegrali. W przedwstępnej rundzie Pucharu Polski ulegli Unii Swarzędz 0:1. - Te spotkania pokazały, że w ligowych pojedynkach naszym największym problemem może być brak skuteczności strzeleckiej - twierdzi Sobieszczuk. - Nie mam za to obaw o dyspozycję poszczególnych formacji. W każdej udało się nam stworzyć swoistą mieszankę rutyny z młodością.

W 24-osobowej kadrze znalazło się tylko 11 piłkarzy z poprzednich mistrzostw. Zespół uzupełniło sześciu młodzieżowców ze świetnie pracującej Akademii Piłkarskiej Polonii Słubice oraz siedmiu nowych zawodników. Większość graczy zamieszkała na stałe w Słubicach. Zgodę na dojazdy z Gorzowa Wlkp. otrzymało tylko trzech doświadczonych graczy: Paweł Posmyk, Adam Więckowski i Robert Gaca.

Kibice są przekonani, że Polonia Kozera ma teraz w swoich szeregach wyłącznie boiskowych ,,walczaków''. Takich, którzy nie przestraszą się równej walki z tuzami zachodniej grupy ,,drugiego frontu'': Zawiszą Bydgoszcz, Olimpią Grudziądz, Zagłębiem Sosnowiec, GKS Tychy i Rakowem Częstochowa. A jak się nadarzy okazja, to pobiją się nawet... o awans na zaplecze ekstraklasy! Mistrzowskie zmagania słubiczanie zainaugurują w najbliższą sobotę wyjazdowym meczem z Chojniczanką Chojnice (początek o godz. 17.00).

POLONIA KOZERA SŁUBICE

Rok założenia: 1945.

Barwy: biało-niebiesko-czerwone.

Adres: ul. Sportowa 1, 69-100 Słubice, telefony nr 95 758 25 01 i 95 758 47 78, faks nr 95 758 72 22.

Stadion: obiekt OSiR przy ul. Sportowej, pojemność 7 tys., boisko 105x60 m.

Wiceprezesi (prezesa brak): Grzegorz Kozera, Tadeusz Jacek i Artur Smoliński.

Trenerzy: Krzysztof Sobieszczuk (główny) i Wojciech Wąsikiewicz (konsultant).

Kierownik drużyny: Edward Ćwiek.

Masażysta: Jan Kucharski.

Kadra zespołu: bramkarze - Tomasz Laskowski (ur. w 1984 r.), Damian Matela (1992) i Kacper Chłopecki (1993); obrońcy - Daniel Wojciechowski (1988), Robert Gaca (1980), Adam Więckowski (1978), Ireneusz Marcinkowski (1977), Patryk Kurant (1991) i Mariusz Szyszka (1988); pomocnicy - Piotr Charzewski (1988), Oliveira da Mota (1983), Andrzej Pawłowski (1992), Marcin Pietrzak (1991), Mateusz Klimczak (1992), Piotr Skokowski (1983), Filip Marciniak (1987) i Maciej Ossowski (1991); napastnicy - Paweł Posmyk (1991), Michał Haftkowski (1987), Tomasz Bejuk (1988) i Dawid Jankowski (1991).

Przybyli: Pawłowski (z wypożyczenia do Ruchu Chorzów), Bejuk (z Piasta Choszczno), Marciniak (z wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice), Szyszka (z Nielby Wągrowiec), Kurant (z Błękitnych Stargard Szczeciński), Skokowski (z Jaroty Jarocin) i Wojciechowski (z Promienia Żary).

Ubyli: Krzysztof Sikora (do Polonii Nowy Tomyśl), Ailton, Marcello Barbosa, Felipe, Michał Steinke (wszyscy do Tura Turek), Jeferson (wrócił do Brazylii), Jovan Ninković (do GKP Gorzów Wlkp.) i Artur Tumaszyk (do Kotwicy Kołobrzeg).

Mecze jesiennej rundy w Słubicach: 7 sierpnia (sobota) z Olimpią Grudziądz - godz. 18.00; 18 sierpnia (środa) z Elaną Toruń - 18.00; 28 sierpnia (sobota) z Czarnymi Żagań - 18.00; 11 września (sobota) z Miedzią Legnica - 15.00; 25 września (sobota) z Rakowem Częstochowa - 15.00; 16 października (sobota) z Bałtykiem Gdynia - 14.00; 30 lub 31 października (sobota lub niedziela) z Zagłębiem Sosnowiec; 13 lub 14 listopada (sobota lub niedziela) z Ruchem Zdzieszowice.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska