1/4
To był prawdziwy mecz piłki nożnej. Wreszcie dopisało nam...

To był prawdziwy mecz piłki nożnej. Wreszcie dopisało nam trochę szczęścia i wywozimy z Hiszpanii cenny punkt, który daje nam szansę na wyjście z grupy E na Euro 2020. Kibice dostali w drugiej połowie trzy momenty radośći - po golu, nietrafionym rzucie karnym i po ostatnim gwizdku sędziego. To najlepszy mecz w wykonaniu naszej kadry za kadencji Paulo Sousy. Oceniamy piłkarzy reprezentacji Polski za spotkanie z Hiszpanią. Skala ocen 1-6.

Zobacz oceny piłkarzy reprezentacji Polski --->

2/4
WOJCIECH SZCZĘSNY 4...

BRAMKARZ I OBROŃCY

WOJCIECH SZCZĘSNY 4
Przy golu nie miał za dużo do powiedzenia. Zawiedli jego koledzy. Szczęście to, co zabrało mu w Rosji, oddało w Hiszpanii przy rzucie karnym. W drugiej połowie bronił pewniej i nie wpuścił gola.

BARTOSZ BERESZYŃSKI 2-
Spóźniony przy golu. Uciekł mu Morata. Kolejny błąd. Czy Sousa tego nie widzi, że ten piłkarz jest w słabej formie? W drugiej połowie nieco się poprawił i nie odstawał już tak od kolegów z bloku defensywnego.

KAMIL GLIK 4+
Panował w swojej strefie. Czyścił w defensywie. Nie można mieć do niego zarzutów. Lider defensywy. Zaliczył aż 11 odbiorów (!).

JAN BEDNAREK 4 (grał do 85. minuty)
Był bardzo pewny w obronie. Wraz z Glikiem dobrze zabezpieczyli nasz środek obrony. Musiał zejść, bo odnowiła mu się kontuzja.

KAMIL JÓŹWIAK 4
Skupiony na defensywie. W ofensywie do przerwy był bezproduktywny, ale po zmianie stron dał świetną asystę. W drugiej połowie był bardzo skupiony na swoich zadaniach i nie dał się ogrywać Hiszpanom.

TYMOTEUSZ PUCHACZ 3-
Skupił się głównie na defensywie. Nastawił się na proste granie. Często brakowało mu asekuracji. Spóźniony przy golu. W ofensywie był zbyt jednowymiarowy. To przyszłość tej kadry, ale jeszcze trochę mu brakuje.

3/4
JAKUB MODER 2+ (grał do 85. minuty)...

POMOCNICY

JAKUB MODER 2+ (grał do 85. minuty)
Pracował sporo w defensywie. Zdarzało mu się za często holować piłkę i zbędnie kombinować. Powinien szybciej doskoczyć do podającego przy akcji bramkowej. Niestety w drugiej połowie popełnił głupi faul, skutkujący rzutem karnym. Na jego szczęście, nie zmieniło to wyniku. Starał się grać do przodu.

MATEUSZ KLICH 2 (grał do 54. minuty)
Oprócz ciekawej próby z dystansu jego gra nic nie wnosiła. Rywale ogrywali go bardzo łatwo. Dostał żółtą kartkę i Sousa nie ryzykował – ściągnął go z boiska.

PIOTR ZIELIŃSKI 3
Miał swoją sytuację z rzutem karnym. Sędzia mógł to gwizdnąć. Potem zgasł i było go bardzo mało w meczu.

4/4
KAROL ŚWIDERSKI 3 (grał do 66. minuty)...

NAPASTNICY I ZMIENNICY

KAROL ŚWIDERSKI 3 (grał do 66. minuty)
Momentami nie wiedział, co się dzieje, choć bardzo dużo biegał. Co prawda miał świetną okazję na gola i powinien się inaczej do niej złożyć. Musi to skończyć. Potem trafił w słupek. W drugiej połowie podostrzył i dawał więcej.

ROBERT LEWANDOWSKI 5
Potrafił przytrzymać piłkę na połowie rywala. Wypracował świetną okazję Świderskiemu w pierwszej połowie, ale ten "okradł go" z asysty. Sam miał swoją okazję po dobitce strzału i musi to trafić, ale po przerwie zrobił to, co do niego należy. Zachował się jak prawdziwy snajper i wyrównał stan meczu. Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszego kapitana.

Grali także:
KACPER KOZŁOWSKI 3 (grał od 54. minuty)
Wszedł za Klicha i stał się najmłodszym uczestnikiem mistrzostw Europy. Początkowo musiał się oswoić z grą przeciwko takiemu rywalowi, ale im dalej w las, tym było lepiej. Nie bał się dryblować.

PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI 1+ (grał od 66. minuty)
Dziwi przekonanie Sousy do tego piłkarza. Na tle Hiszpanii wyglądał bardzo blado. Miał dwójkową akcję z Lewym, ale rozegrał to za wolno.

KAROL LINETTY I PAWEŁ DAWIDOWICZ - grali za krótko, żeby ocenić.