Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Polska walczy z koronawirusem. "Pomóż swojemu sąsiadowi, nie bądź obojętny!" Jak to zrobić? To proste! Wydrukuj grafikę i działaj!

Michał Korn
Michał Korn
Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
Poza kontaktami telefonicznymi z rodziną, zainteresujmy się również naszymi sąsiadami. Może właśnie potrzebują naszego wsparcia? Tak drobny gestem, jak zakupy czy załatwienie sprawy urzędowej niesiesz ogromną pomoc!
Poza kontaktami telefonicznymi z rodziną, zainteresujmy się również naszymi sąsiadami. Może właśnie potrzebują naszego wsparcia? Tak drobny gestem, jak zakupy czy załatwienie sprawy urzędowej niesiesz ogromną pomoc! Polska Press
Z godziny na godzinę w Polsce przybywa osób zakażonych chorobą COVID-19, która jest wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-z. Przypomnijmy, że choroba ta jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych. W związku z tym dzieje się akcja "Pomóż swojemu sąsiadowi, nie bądź obojętny!" Jak pomóc? Inicjatywa jest szlachetna i bardzo prosta!

POMÓŻ SWOJEMU SĄSIADOWI. KLIKNIJ W GALERIĘ
I WYBIERZ SZABLON DO WYDRUKU:

Koronawirus w Lubuskiem. Sąsiedzi nas potrzebują!

Choroba COVID-19, która jest wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-z, jest niebezpieczna zwłaszcza dla osób starszych. W dobie panującego wirusa wszyscy powinniśmy na siebie uważać, bo jak wiemy, wirus rozprzestrzenia się na skutek bliskich kontaktów z drugą osobą. Warto tym czasie ograniczyć wizyty u bliskich i konieczność wychodzenia z domów/mieszkań. Poza kontaktami telefonicznymi z rodziną, zainteresujmy się również naszymi sąsiadami. Może to właśnie oni potrzebują naszej pomocy, wsparcia?

Trwa głosowanie...

Włączysz się w akcję "Pomóż swojemu sąsiadowi, nie bądź obojętny!"?

Koronawirus w Lubuskiem. Pomagają w Gorzowie

Gorzowianie udostępniają już na facebooku informację, że w naszym mieście mieszka supergość, a na imię ma Piotrek. To właśnie ten mężczyzna (najprawdopodobniej) jako pierwszy wywiesił na klatce schodowej informację, czy też apel, do swoich sąsiadów seniorów. Na białej kartce A4 zaoferował swoją pomoc w zrobieniu seniorom zakupów, czy też wykupieniu leków z apteki. Mężczyzna podał swoje imię, numer mieszkania i na wszelki wypadek dodał też numer telefonu.

Koronawirus w Lubuskiem. Inicjatywa pomocy w Zielonej Górze

W Zielonej Górze z inicjatywą "Pomóż swojemu sąsiadowi, nie bądź obojętny!" wyszedł m.in. Instytut Równości. "Wychodzimy z inicjatywą społeczną. Pamiętajmy, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie są osoby starsze, a młodzi mają wolne" - czytamy na ich FB. W tej akcji społecznej chodzi o to, aby zainteresować się losem najbliższego sąsiada. Obecnie zamknięte zostały instytucje publiczne, miejsca rozrywki, wiele osób pracuje zdalnie z domu. Mamy więc większą możliwość wzięcia udziału w akcji. Jak to zrobić?

"Pomóż swojemu sąsiadowi, nie bądź obojętny!"

Wystarczy, że na klatce schodowej wywiesimy kartki, plakaty, na których znajdzie się informacja, że konkretni sąsiedzi mogą pomóc w zrobieniu zakupów czy załatwieniu ważnych rzeczy urzędowych. Z całego serca popieramy tę inicjatywę i przygotowaliśmy dla was gotowe grafiki (SZABLONY ZNAJDZIECIE TUTAJ). Wystarczy, że wydrukujecie poniższą grafikę i wpiszecie tam numer kontaktowy do siebie bądź numer mieszkania. To będzie oznaczało, że jesteście gotowi, aby pomóc. Ten drobny gest z waszej strony jest szczególnie ważny właśnie teraz, gdy możemy się przyczynić do powstrzymania rozwoju epidemii:

KLIKNIJ W GALERIĘ I WYBIERZ SZABLON DO WYDRUKU:

Koronawirus SARS-CoV-2 (2019-nCoV) jest niebezpieczny

Największe zagrożenie związane z SARS-CoV-2 wiąże się z szybkością jego rozprzestrzeniania na świecie i brakiem leku na tego koronawirusa. Objawy zakażenia koronawirusem przypominają te w przypadku grypy i obejmują:

  • gorączkę,
  • kaszel,
  • trudności z oddychaniem,
  • spłycenie oddechu.

Choroba rozwija się zwykle ok. 5-6 dni.
Zarażenie koronawirusem następuje przez kontakt bezpośredni z wydzielinami osoby zainfekowanej lub zakażonego zwierzęcia.

Jak nie zarazić się koronawirusem?

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć:

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Zobacz również: Prawidłowe mycie rąk chroni przed wirusami

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska