Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska wprowadziła kontrole na granicach. Powodem jest konferencja ws. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie

red.
Kontrole na granicach będą przeprowadzane do soboty, 16 lutego
Kontrole na granicach będą przeprowadzane do soboty, 16 lutego Straż graniczna
Polska tymczasowo wprowadziła kontrolę graniczną na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Ma to związek z konferencją dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która rozpocznie się w środę, 13 lutego, w Warszawie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o tym na swojej stronie internetowej. - W związku z organizacją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, w okresie od 10 do 16 lutego 2019 roku na granicach wewnętrznych UE zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna – czytamy.

Granice z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole prowadzone będą również w portach morskich i na lotniskach.

Przeciętne wynagrodzenie w służbach mundurowych w tym roku wzrośnie. Zobacz, ile będzie wynosić średnia pensja dla żołnierzy zawodowych,  policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej i straży granicznej, strażacy, osób pracujących w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, wywiadzie i kontrwywiadzie wojskowym oraz w Służbie Ochrony Państwa i Straży Marszałkowskiej. W  których służbach zarabia się najmniej, a gdzie pensje są najwyższe. Zaczynamy od najniższych uposażeń.POLECAMYZarobki w wojsku 2018. Ile zarabia żołnierz zawodowy? Jakie dodatki specjalne mu przysługują?Zobacz też: ILE ZARABIAJĄ PRACOWNICY ZUS? ZAROBKI W ZAKŁADZIE UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCHZobacz też: Ile zarabia się w Lidlu? Pensje pracowników należą do jednych z największych w branży spożywczejZobacz wideo: Parada wojsk polskich i amerykańskich po ulicach Gorzowa. "Największą różnicą jest sposób maszerowania"wideo: TVN24

Lubuska Lista Płac. Zarobki w służbach mundurowych 2019. Ile...

W Warszawie obowiązuje stopień alarmowy ALFA

W związku z konferencją bliskowschodnią w stolicy został wprowadzony pierwszy stopień alarmowy (ALFA). Będzie obowiązywał do piątku, 15 lutego.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.
Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA mieszkańcy i osoby przebywające w stolicy powinni zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Na terenie Warszawy obowiązuje także alarm dotyczący zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest drugim w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, premier, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa ABW, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii Szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska