1/9
Polskie gry mają duże uznanie, a na tegorocznej liście...
fot. Techland

Polskie gry mają duże uznanie, a na tegorocznej liście nominacji CEEGA 2022 prym wiodą właśnie rodzime produkcje. Sprawdź, jakie i czy znasz je wszystkie. Możesz się zdziwić.

2/9
· Flaaklypa grand prix...
fot. CDP

Najlepsza gra mobilna

· Flaaklypa grand prix
· Gwent: Rogue Mage
· Path of Evil
· Quadline


Już w pierwszej kategorii mamy swojego kandydata do nagrody dla Najlepszej gry mobilnej CEEGA 2022. Chodzi oczywiście o grę Gwent: Rouge Mage. To produkcja na smartfony od CD Projekt, która powstała na bazie mini gry z serii gier Wiedźmin. Oczywiście Gwent, jako samodzielna produkcja zadebiutował już wcześniej, jednak znana pierwotnie jako Project Golden Nekker gra to produkcja dla jednego gracza.

Zachowano tu więc mechaniki z minigry, ale jako samodzielny tytuł w tej wersji nie wymaga ona konfrontacji z innymi użytkownikami. Tytuł ukazał się 7 lipca 2022 roku zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne.

3/9
· Arma Reforger...
fot. Techland/Exor Studios

Najlepsza Technologia

· Arma Reforger
· Bean Stalker
· Dying Light 2
· The Riftbreaker


W kategorii Najlepsza Technologia w grze naszym reprezentantem jest Dying Light 2 od krakowskiego studia Techland. Nic jednak dziwnego, bowiem produkcja pod względem gameplayu opartego na parkourze i mechanik w grze prezentuje wyjątkowo wysoki poziom, Dotyczy to zarówno animacji, jak poruszania się oraz możliwości (np. wbieganie po ścianach) w ogóle.

To jednak nie koniec, ponieważ na 4 nominacje, aż dwie produkcje są polski. Taka jest bowiem także gra The Riftbreaker od Exor Studios z siedzibą w Szczecinie. Jeśli tytuł wam umknął, to może warto to nadrobić. To gra akcji w rzucie izometrycznym z elementami RPG i systemów tower defence, osadzona w klimacie science fiction. Gracze wcielają się tu w Ashley S. Nowak, będącego jednym z tytułowych Riftbreakerów (elitarne połączenie naukowca i komandosa). Jej zadaniem jest stworzenie na planecie bazy dla ludzi, co okazuje się trudnym zadaniem.

4/9
· Best Month Ever...
fot. Anshar Studios/Klabater

Najlepsza Narracja

· Best Month Ever
· Gamedec
· Sherlock Holmes Chapter One
· Svoboda 1945: Liberation


Kolejna kategoria, w której mamy polskich reprezentantów. Tym razem to gra Gamedec od zlokalizowanego w Katowicach studia Anshar Studios. Tytuł to cyberpunkowe RPG nieco w klimacie noir (tak, takie połączenie jest możliwe) oparte na twórczości polskiego pisarza – Marcina Przybyłka. W grze wcielamy się w detektywa, który jest specjalista od przestępstw w światach wirtualnych.

Ponownie możemy wyjątkowo się cieszyć, ponieważ 50% nominowanych to nasze rodzime produkcje. Taką jest bowiem również narracyjna gra przygodowa Best Month Ever, w której obserwujemy podróż Louise i jej ośmioletniego syna. W jej trakcie poznajemy relacje pomiędzy bohaterami i podejmujemy decyzje, które wpływają na dalsze wydarzenia w grze. Tytuł jest wynikiem współpracy firmy Klabater oraz zespołu Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Kolejny sparing żużlowców Falubazu. Do Zielonej Góry jedzie rywal z I ligi

Kolejny sparing żużlowców Falubazu. Do Zielonej Góry jedzie rywal z I ligi

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej promował się Lubuskiem

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej promował się Lubuskiem

Świątek wykorzystana (świadomie?) do promocji nowego filmu z Zendayą w głównej roli

Świątek wykorzystana (świadomie?) do promocji nowego filmu z Zendayą w głównej roli

Zobacz również

Tak wygląda nowa siedziba TVP3 w Gorzowie! Kiedy zaczną z niej nadawać?

Tak wygląda nowa siedziba TVP3 w Gorzowie! Kiedy zaczną z niej nadawać?

Udogodnienie dla niesłyszących w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

Udogodnienie dla niesłyszących w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim