Pomysły na ciekawe miejsca w regionie, w które można się wybrać na wycieczkę całą rodziną. Są całkiem niedaleko

Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz
Zaktualizowano 
Q Majalandzie często są organizowane imprezy okolicznościowe Renata Hryniewicz
Wcale nie trzeba daleko jechać, żeby miło spędzić czas, pozwiedzać zabytki, pokazać dzieciom ciekawe zwierzęta, poobcować z przyrodą czy zwyczajnie poszaleć na karuzelach. Gdzie są ciekawe miejsca w Lubuskiem i okolicach? Zobaczcie!

Przychodzi weekend i chcesz się gdzieś wybrać, a nie wiesz gdzie? My znamy ciekawe miejsca w okolicy, regionie i województwie i zachęcamy Was, abyście też je odwiedzili. Są całkiem niedaleko i mają sporo atrakcji. Do każdego z tych miejsc dotrzesz wyruszając z powiatu słubickiego dotrzesz najpóźniej w godzinę!

Polecamy ciekawe miejsca w Lubuskiem i u naszych sąsiadów

Idealne propozycje na jednodniowy wypad za miasto, ale też na dłuższą wycieczkę: w pojedynkę, ze znajomymi, czy też rodziną.

UŚMIECHNIĘTA PLANETA W KUNOWICACH

Kilka kilometrów od przygranicznych Słubic znajduje się miejsce, które nie zna nudy. To miejsce w którym dzieci mogą się bezpiecznie pobawić, a dorośli w tym czasie odpocząć na kanapach lub słonecznym tarasie wybierając coś z szerokiej gamy herbat i kaw. To miejsce, to znajdujące się w Kunowicach Rodzinne Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta. Ponad 500 m² powierzchni podzielonej na dwie główne sale. Na jednej znajduje się kawiarenka, miejsce odpoczynku dla rodziców oraz plac zabaw dostosowany do najmłodszych gości. Tutaj miękkie klocki, kolorowe kulki, czy niewysoka zjeżdżalnia, a także ogromna liczba gier i zabawek pozwolą najmłodszym pobawić się pod okiem opiekunów.

Z myślą o starszych dzieciach natomiast urządzona została duża sala. Znajdująca się tu konstrukcja to swoisty labirynt urozmaicany licznymi przeszkodami, zawierający elementy parku linowego oraz tyrolkę. Znajdziecie tutaj również trampolinę, dwie zjeżdżalnie (zakręcona rura oraz długi ślizg), labirynt gum (spider tower), strefę armatek czy kulkową fontannę. Co ciekawe, na Uśmiechniętej Planecie wszystkie elementy konstrukcji zaprojektowane i dobrane zostały tak, by korzystać z nich mogli również dorośli. Może więc to być doskonała okazja do wspólnej zabawy z dzieckiem.

Może przyjęcie urodzinowe?

Uśmiechnięta Planeta jest również świetną opcją na wyprawienie urodzinowego przyjęcia. Organizatorzy oferują aż cztery opcje urodzinowej imprezy, a do każdej z nich możemy wybrać pasujące nam dodatki. Urodziny mogą być organizowane na głównej sali zabaw, na przyległym zielonym terenie piknikowym (świetna opcja na lato!), w domu (bądź ogrodzie) klienta lub (to opcja dla maluszków) w wersji mini przyjęcia dla kilku najbliższych osób.

Sala zabaw w Kunowicach to świetne miejsce na każdą porę roku. Latem na przyległym terenie piknikowym często stoją dmuchane zamki, dając jeszcze więcej możliwości zabawy. Lokal jest klimatyzowany, a w ofercie kawiarenki są napoje zimne i gorący, lody oraz słodko-słone przekąski. Budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych (co więcej, osoby niepełnosprawne nie płacą w ogóle za wstęp!). Przed salą zabaw znajduje się bezpłatny parking oraz stojaki rowerowe.
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca sala zabaw jest zamykana i odbywa się na niej dokładne sprzątanie i czyszczenie każdego zakamarka.

Godziny otwarcia:

 • Od poniedziałku do piątku: 12.00-20.00
 • Sobota – niedziela - 10.00-20.00

Ceny biletów:

 • Poniedziałek – czwartek – 1h - 13zł/os., każda następna godzina 10 zł/os., jeśli kupisz bilet od razu na 3 godz. zapłacisz 31 zł/os.
 • Piątek – niedziela - 1h – 15 zł/os., każda następna godzina 10 zł/os., jeśli kupisz bilet od razu na 3 godz. zapłacisz 33 zł/os.
 • Dopłata za pozostawienie dziecka pod opieką animatora – 7 zł.
 • Rodzic/opiekun – 5 zł.
 • Z Kartą Dużej Rodziny - 10 proc. zniżki
 • Bilet całodzienny – 70 zł.

ZOO WE FRANKFURCIE

4,5 tys. zwierząt w około 450 różnych gatunkach. Są tu m.in. dumne lwy, majestatyczne tygrysy, wydry, małpy, a przy Exotarium krążą ryby, koniki morskie, pingwiny, węże i krokodyle. Na terenie Zoo znajduje się piękny plac zabaw, a dookoła mieszczą się punkty gastronomiczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Tutaj można się czegoś nauczyć
Zoo to też nowoczesne centrum przyrody. Oferuje różnorodne informacje o naszym środowisku i pokazuje, co możemy zrobić, aby go chronić. Jest tutaj specjalny dział edukacyjny, który organizuje wycieczki dla wszystkich grup wiekowych, w tym uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów, nauczycieli, profesorów i wszystkich zainteresowanych nauką o zoo. Ale to nie wszystko. Można zorganizować tutaj również imprezę rodzinną czy urodziny dla dziecka.

Opłaty za wstęp

 • Dorośli (18+) - 12 euro
 • Dzieci (6-17 lat) - 6 euro
 • Dzieci (0-5) - Bezpłatnie
 • Osoby niepełnosprawne (ze stopniem inwalidztwa 50% lub więcej - tylko z ID) - 5 euro
 • Bilety rodzinne 29 euro
 • Bezpłatnie przy głównym wejściu można wypożyczyć wózek inwalidzki.

Infolinia informacyjna: (+49) 069-212-33735

Jak dojechać? do ZOO we Frankfurcie?

Do zoo można dotrzeć z Frankfurtu linią metra U6 / U7 i linią tramwajową 14.

Godziny otwarcia
Każdego dnia w roku, w tym wszystkie święta.
od 9.00 do 19.00 w czasie letnim
od 9.00 do 17.00 w czasie zimowy
Ostatni wstęp jest 30 minut przed ogłoszonym czasem zamknięcia.
Niektóre domy dla zwierząt zamykają się do 30 minut przed zamknięciem.

MAJALAND KOWNATY

Kto jeszcze nie był, koniecznie musi tu chociaż raz przyjechać. Majaland to wielki park rozrywki. Główną bohaterką jest wszystkim znana i lubiana pszczółka Maja. Ma ona swoich przyjaciół Heidi – dziewczynkę z Alp z kart szwajcarskiej powieści i małego wikinga o imieniu Vicky. Każda z tych postaci ma wydzieloną strefę w parku.

Największy w Polsce drewniany rollercoaster

Na dobrą zabawę mogą tutaj liczyć nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jest tu aż 25 atrakcji w 10 ha hali i na zewnątrz. Jedną z większych atrakcji Majalandu jest rollercoaster "Wickie Coaster" oraz "wieża swobodnego spadania". Są też karuzele, kulki, samochody, plac manewrowy, małe zoo z kózkami, czy wieża wspinaczkowa. Największą jednak atrakcją od bardzo niedawna jest drewniany rollercoaster „Wilkołak”. Ma 650 m długości, prawie 30 m wysokości i jedzie z prędkością 70 km na godzinę. W największym punkcie kolejkę można porównać do 10 - cio piętrowego wieżowca.

Ceny biletów(obejmują cały dzień)

 • Bilet normalny: Dzieci powyżej 1 metra wzrostu i dorośli - 69,90 zł
 • Bilet dla dzieci, które mają mniej od 85 do 100 cm wzrostu - 39,90 zł
 • Bilet dla seniorów (od 70. roku życia) - 39,90 zł
 • Dzieci poniżej 85 cm mają wstęp darmowy
 • Za bilety płacimy tyle, ile mamy wzrostu. Co istotne, dzieci mierzone są w butach - warto mieć to na uwadze.

Bilety do Majaland można kupować też online. Jak mówią pracownicy parku rozrywki to dobre rozwiązanie, ponieważ limit wejść na dany moment w Majalandzie jest ograniczony. Kupując bilet online do Majaland macie pewność, że będziecie mogli w pełni skorzystać z atrakcji tego parku.

Bilety do Majaland możecie kupić online, w kasie parku rozrywki oraz m.in. w markecie Intermarche w Słubicach. Co ciekawe, bilety sprzedawane w Intermarche są tańsze od tych, które kupicie na miejscu w kasie parku rozrywki. W przyszłości bilety do Majaland będzie można kupić też w Askanie oraz innych sklepach i marketach na terenie województwa lubuskiego.

W Majaland honorowana jest Karta Dużej Rodziny! Jeśli jesteście jej posiadaczami, możecie liczyć na bilety do Majaland w bardzo atrakcyjnych cenach.

[b]Majaland: jak dojechać?[/b]

Do Majalandu bez problemu dojadą nasi zachodni sąsiedzi, lubuszanie, a także mieszkańcy Wielkopolski czy Zachodniopomorskiego. Przez Torzym przebiega autostrada A2, z której z łatwością można zjechać do Majalandu. Droga do parku rozrywki Majaland jest oznaczona.

Q Majalandzie często są organizowane imprezy okolicznościowe
Q Majalandzie często są organizowane imprezy okolicznościowe Renata Hryniewicz

Majaland: godziny otwarcia
Majaland jest otwarty 365 dni w roku od 10.00 do 18.00.

Sześć jezior w Lubuskiem z "doskonale" czystą wodą. Które? Sprawdźcie! [GALERIA]

PARK DINOZAURÓW W NOWINACH WIELKICH

Na wielkim terenie wśród drzew stoją dinozaury. Wyglądają bardzo naturalnie i jest ich naprawdę dużo. Dinozaury będące w Parku są bardzo dokładnym odzwierciedleniem żyjących kiedyś gadów. Co niektóre nawet oddają głos. Przy każdym eksponacie jest tabliczka, która przedstawia oglądany gatunek. Odwiedzenie parku, to nie tylko zabawa, ale też edukacja. W parku są ścieżki edukacyjne, miejsce z ofertami gastronomicznymi, mini muzeum minerałów oraz pięknie urządzone place zabaw, na których dzieci mogą odkopywać kości dinozaurów.

Pomysły na ciekawe miejsca w regionie, w które można się wybrać na wycieczkę całą rodziną. Są całkiem niedaleko

Ceny biletów

 • Osoby dorosłe – 16 zł
 • Dzieci do lat 13- 12 zł
 • Osoby powyżej 65 lat – 12 zł
 • Dzieci do 1 m wysokości – wejście bezpłatne

Można także odwiedzać grupami – wstęp od osoby - 11 zł.

Park Dinozaurów: jak dojechać?

Park Dinozaurów mieści się we wsi Nowiny Wielkie, koło Świerkocina. Można jechać od strony Słubic na Gorzów, przez Witnicę lub od Słubic kierować się w stronę Ośna Lubuskiego i Krzeszyc. Park jest dobrze oznakowany, więc nie powinno być problemu z jego znalezieniem.

Godziny otwarcia?

poniedziałek 09.00–18.00
wtorek 09.00–18.00
środa 09.00–18.00
czwartek 09.00–18.00
piątek 09.00–18.00
sobota10.00–19.00
niedziela 10.00–19.00

ZOO W BERLINIE

Prawie 20 000 zwierząt z około 1300 gatunków żyje w 33-hektarowym zoo. Należą do nich słonie, żyrafy, goryle i jedyne gigantyczne pandy w Niemczech. Zoo Berlin to jeden z największych i najstarszy ogród zoologiczny w Niemczech. Jest też jednym z największych (jeśli chodzi o liczbę gatunków zwierząt) na świecie. Jakie zwierzęta można tu zobaczyć? Chyba większość żyjących na świecie. Są słonie azjatyckie, pingwiny afrykańskie, wilk arktyczny, azjatycki czarny niedźwiedź, nosorożec czarny, flamingi chilijskie, szympanse, goryle, hipopotamy i wiele wiele innych. Zoo Berlin słynie daleko poza granicami Niemiec, zachwycając gości ze wszystkich zakątków świata. Prezentuje niesamowitą różnorodność stworzeń zamieszkujących naszą planetę.

Największe w Europie?

Berlińskie Zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Rocznie przyjeżdża tu blisko 2,6 mln gości z całego świata.
Na terenie zoo jest restauracja, bar bistro, domowa kuchnia w drewnianym domku. Znajduję się też dwa sklepy z pamiątkami. Domki dla zwierząt zamykają się 30 minut przed zamknięciem zoo. Są tu też specjalne programy dla różnych grup wiekowych.

Pomysły na ciekawe miejsca w regionie, w które można się wybrać na wycieczkę całą rodziną. Są całkiem niedaleko

Ceny biletów
Pierwsza cena dotyczy zwiedzania ogrodu zoologicznego, druga ZOO i akwarium.

 • Dorośli 15,50 euro,21,00 euro
 • Dzieci od 4 do 15 lat8,00 euro, 10,50 euro
 • Małe rodziny (obejmują 1 osobę dorosłą i własne dzieci. dzieci mieszkające pod tym samym adresem pocztowym w wieku 4–15 lat) - 26,00 euro, 35,00 euro
 • Duże rodziny (obejmują zarówno rodziców (również tej samej płci), jak i ich własne dzieci i dzieci mieszkające pod tym samym adresem pocztowym w wieku 4 - 15 lat) - 41,00 euro, 51,00 euro
 • Studenci, praktykanci, odbiorcy ALG I + II, berlinpass, osoby w znacznym stopniu niepełnosprawne - 10,50 euro,15,50 euro (Wymagany dowód kwalifikowalności. Osobom z poważną niepełnosprawnością (kategoria B) może towarzyszyć osoba opiekuńcza bezpłatnie).

ZOO w Berlinie: jak dojechać?
ZOO położone jest w dzielnicy Berlina Tiergarten, niedaleko stacji S-Bahn i dworca kolejowego Zoologischer Garten w centrum miasta. Miejsca parkingowe podlegające opłacie można znaleźć na całym terenie Zoo.

ZOO w Berlinie: godziny otwarcia
Zoo otwarte jest dla zwiedzających przez 365 dni w roku! Godziny są zmienne.

 • 1 stycznia - 24 lutego - 9.00 - 16.30
 • 25 lutego - 31 marca - 9.00 - 18.00
 • 1 kwietnia - 29 września - 9.00 - 18.30
 • 30 września - 27 października - 9.00 - 18.00
 • 28 października - 31 grudnia - 9.00 - 16.30

Gdzie wybrać się na wiosenną wycieczkę w okolicę Zielonej Góry? Podpowiadamy! Byliście już w tych miejscach? [ZDJĘCIA]

WIDEO: Prawdziwi turyści! Tak flamingi spacerują po zoo!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3