Poszukiwacze Czary Bachusa, czyli Bachanalia Fantastyczne...

  Poszukiwacze Czary Bachusa, czyli Bachanalia Fantastyczne 2009

  (vp)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Konkursy, pokazy, turnieje, spotkania z pisarzami, prelekcje, panele dyskusyjne. To wszystko czeka na uczestników Bachanaliów Fantastycznych, które rozpoczną się 18 września w Zielonej Górze.
  W czwartek w zielonogórskim Epiku odbyła się konferencja poświecona tegorocznym bachanaliom

  W czwartek w zielonogórskim Epiku odbyła się konferencja poświecona tegorocznym bachanaliom ©fot. archiwum organizatora

  Bachanalia to jeden z najstarszych konwentów miłośników fantastyki w Polsce. Impreza organizowana jest od 25 lat przez Zielonogórski Klub fantastyki Ad Astra.

  Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-20 września w budynku Wydziału Nauk Biologicznych na Campusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Tegoroczne bachanalia organizowane są pod tytułem "Poszukiwacze Czary Bachusa. Konwencja nawiązuje do kina nowej przygody (od Indiany Jonesa po Mumię) i steampunku (fantastycznej wizji świata drugiej połowy XIX wieku). Dlatego właśnie w programie imprezy znalazły się spotkania z zielonogórskimi archeologami, konkurs strojów czy konkurs na maszynę, która nic nie robi.

  Podczas konwentu odbędą się również:
  - spotkania z pisarzami,
  - prelekcje,
  - panele dyskusyjne,
  - konkursy,
  - pokazy,
  - turnieje.

  Na bachanalia przyjadą: Marek Huberath, Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Łukasz Orbitowski, Witold Jabłoński oraz Rafał Kosik (tegoroczny laureat literackiej nagrody im. Janusza Zajdla).
  Zaproszenie przyjął również Andrzej Pilipiuk, jednak jego przyjazd wciąż stoi pod znakiem zapytania. Atrakcją, nie tylko dla "fantastów", będzie tzw. Gamet Room, gdzie będzie można zagrać w jedną z prawie 100 gier planszowych.

  Klub "U Ojca" stanie się na czas trwania Bachanaliów klubem konwentowym, gdzie będzie można spędzić czas na konkursach i rozmowach, a wieczorami na imprezach tanecznych.

  W sobotni wieczór zostanie tam wręczona nagroda Puchar Bachusa, przyznawana przez ZKF Ad Astra wyróżniającym się twórcom i fanom. Jej laureatami są m.in. Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański, Maja Lidia Kossakowski, Śląski Klub Fantastyki i Wojciech Siudmak.  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jest praca w świebodzińskiej firmie SECO/WARWICK

  Jest praca w świebodzińskiej firmie SECO/WARWICK

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018