Poszukiwania dwóch mężczyzn. Zeszli do sztolni po kopalni...

  Poszukiwania dwóch mężczyzn. Zeszli do sztolni po kopalni koło Nowych Czapli

  Piotr Jędzura

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  zaginieni mężczyźni

  Zaginieni, to mężczyźni w wieku 53 i 31 lat. ©poscigi.pl

  Na miejscu od rana 9sobota, 20 maja) pracowała żarska policja, która zabezpieczała teren wokół sztolni. Pojawiła się również grupa wysokościowa ze straży pożarnej. Ratownicy zeszli do sztolni po starej kopalni węgla brunatnego koło Nowych Czapli (pow. żarski). Z jej wnętrza wydobyli ciała dwóch mężczyzn.
  zaginieni mężczyźni

  Zaginieni, to mężczyźni w wieku 53 i 31 lat. ©poscigi.pl

  Godz. 13.40
  Jak dowiadujemy się, dwaj mężczyźni znajdowali się 50 metrów pod ziemią. Przyczyną ich śmierci było prawdopodobnie uduszenie z powodu małej ilości telnu. Jego stężenie wynosiło 11 procent.

  Godz. 11.30
  Mężczyzn udało się wydobyć na powierzchnię. Według strażaków turyści mogli się udusić podczas penetracji kopalni. W miejscu, gdzie zostali znalezieni było bardzo małe stężenie tlenu. Przyczynę śmierci określi sekcja zwłok.

  Godz. 10.45
  Strażacy zeszli do sztolni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ratownicy na dole zauważyli dwie leżące osoby. Nie doszli jeszcze do tych osób. Na miejsce akcji jedzie pogotowie ratunkowe.

  Zaginięcie mężczyzn zgłosiły rodziny. To 53-latek i 31-latek. Obaj są mieszkańcami okolic Opola. Rodziny, które straciły kontakt z mężczyznami zawiadomiły o tym policję w Opolu. Tamtejsi funkcjonariusze przekazali informację o zaginięciu mężczyzn żarskiej komendzie.

  - Ostatni raz obaj mężczyźni byli widziani przez obsługę hotelu w Łęknicy w dniu 19 maja - mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Rowery mężczyzn zostały znalezione w sobotę, 20 maja, rano. Leżały koło wejścia do sztolni po starej kopalni węgla brunatnego w okolicach Nowych Czapli. Tego typu miejsca są bardzo niebezpieczne nie wolno do nich wchodzić.

  Na miejscu od rana pracuje żagańska policja. - Możliwe, że mężczyźni zeszli do sztolni - mówi A. Berestecka. Mundurowi zabezpieczają okolicę. Na miejsce jedzie grupa strażaków zajmująca się ratownictwem wysokościowym. - Strażaccy - ratownicy zejdą do sztolni w poszukiwaniu mężczyzn - mówi A. Berestecka.

  Zobacz też: Policjanci odzyskali skradzione audi i volkswagena

  Przeczytaj też: Swiss Krono w Żarach dźwiga się z niedzielnego pożaru


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia