Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poważne męskie kłopoty

(syl)
Udane pożycie seksualne zbliża i mocno wiąże ze sobą partnerów
Udane pożycie seksualne zbliża i mocno wiąże ze sobą partnerów fot. DiGiTouch
Problemy w sypialni mogą mieć nie tylko podłoże psychiczne, ale także być sygnałem, że ze zdrowiem dzieje się coś złego.

SKĄD TA IMPOTENCJA?

SKĄD TA IMPOTENCJA?

  • miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, choroby nerek, alkoholizm, stwardnienie rozsiane
  • przyjmowanie leków, np. przeciwdepresyjnych, przeciw nadciśnieniu tętniczemu, uspokajających
  • depresja, stres
  • palenie papierosów, nadużywanie alkoholu
  • obniżony poziom hormonów, m.in. testosteronu
  • zabiegi chirurgiczne na gruczole krokowym
  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne
  • Kłopoty z erekcją ma co drugi mężczyzna po czterdziestce. Niemożliwe? A jednak. Co gorsza, większość cierpi z tego powodu w milczeniu, nie szukając nigdzie pomocy lub myśląc, że samo przejdzie. Razem z nimi cierpi partnerka, której w te sytuacji problem także dotyczy. A stąd już bliska droga do nieudanego związku. Tym bardziej, że kobiety często o kłopoty partnera obwiniają siebie - uważają np., że są już mało atrakcyjne, lub zaczynają podejrzewać go o kochankę.

    Najpierw do lekarza

    Jak zaradzić kłopotom? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że impotencja to choroba. Gdy więc mężczyzna wreszcie sobie uświadomi, że jego kłopoty nie są przejściowe, koniecznie musi iść do lekarza - najlepiej rodzinnego, który skieruje go dalej, czyli do seksuologa, urologa, a jeśli choruje na cukrzycę - do diabetologa.

    Zadaniem lekarza będzie znalezienie przyczyny kłopotów, a potem próba jej wyeliminowania. Prawdopodobieństwo udanego leczenia jest bardzo duże. Większość panów, którzy zaczęli leczenie, odzyskało sprawność seksualną.

    Nie pal i nie pij

    Impotencje naprawdę da się wyleczyć - czasami wystarczy zmiana trybu życia, rzucenie palenia i alkoholu, regularne uprawianie sportu, a kiedy indziej doustne leki.

    Zaburzenia erekcji mogą wynikać z nadciśnienia, czy sygnalizować poważną chorobę, jaką jest miażdżyca, czy cukrzyca. U diabetyków prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji kłopotów wzrasta aż trzykrotnie. Bez względu na wiek. Impotencja w dużym stopniu wiąże się także z życiem psychicznym - każdy stres, czy depresja mogą prowadzić do problemów w sypialni.

    Życiu płciowemu na pewno nie służy palenie papierosów i alkoholizm. Papierosy powodują zaburzenia przepływu krwi w naczyniach. Jeśli więc u palacza pojawia się problem z erekcją, może być sygnał, że ma początki miażdżycy. Alkohol z kolei w małych ilościach pomaga w osiągnięciu wzwodu, a w dużych go utrudnia.

    Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska