Zamknij

Gazeta Lubuska

Powiat nowosolski: Pijany 28-latek próbował potrącić policjanta. Został zatrzymany po pościgu

Pijany 28-latek próbował potrącić policjanta. Został zatrzymany po pościgu

Lubuska Policja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

Pijany 28-latek próbował potrącić policjanta. Został zatrzymany po pościgu

Na szutrowej drodze pod Nową Solą rozegrały się sceny jak z filmu akcji. Młody mężczyzna próbował potrącić policjanta. Mimo tego policjantom udało się wybić szybę w jego aucie i go obezwładnić.

W poniedziałkowy wieczór, 26 kwietnia, dyżurny nowosolskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca jednej z miejscowości w powiecie nowosolskim, o tym, że ktoś wtargnął do jego do domu. Policjanci szybko pojechali pod wskazany adres. Dojeżdżając na miejsce, zobaczyli, jak mężczyzna wybiega z posesji i wsiada do samochodu. Próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, ale pojazd gwałtownie odjechał w kierunku lasu.

Policjanci prowadzili pościg drogą szutrową. Gdy droga zrobiła się mocno wyboista, jeden z funkcjonariuszy wyskoczył w radiowozu i próbował otworzyć drzwi uciekającego pojazdu. Mężczyzna przyspieszał i nadal uciekał, próbując potrącić policjanta.

Policjant na szczęście spodziewał się takiego ruchu ze strony uciekiniera i odskoczył w bok. Pomimo uderzenia w bark, jakie otrzymał, udało mu się pałką rozbić szybę i otworzyć drzwi seata. Z pomocą drugiego policjanta udało się obezwładnić mężczyznę.

Okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w swoim organizmie. Nie posiadła także uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wideo: Zakład karny w Międzyrzeczu. To tutaj siedzieli m.in. członkowie mafii pruszkowskiej i wołomińskiej

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy