Powstaje druga placówka przedszkola językowego Akademia...

  Powstaje druga placówka przedszkola językowego Akademia Montessori

  Materiał informacyjny

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Powstaje druga placówka przedszkola językowego Akademia Montessori
  1/12
  przejdź do galerii
  Minęło 5 lat od kiedy zdecydowałam się na otwarcie przedszkola, którego kamieniem węgielnym jest metoda stworzona przez dr Marię Montessori - mówi Ania Kotlińska, właścicielka Akademii Montessori.


  Pierwsza placówka powstała na osiedlu Czarkowo ze szczerej pasji do metody, która ostatnimi czasy zyskała na popularności dzięki coraz większej świadomości rodziców. Efektem naszej pracy jest niesamowity rozwój wychowanków oraz potrzeba utworzenia nowej placówki, dla kolejnych podopiecznych Akademii.

  Nowe przedszkole, nowe możliwości!

  Zupełnie nowa placówka mieści się w centrum naszego miasta przy ul. Sienkiewicza 31A. Nowe przedszkole położone jest w otoczeniu dużego, zielonego terenu, a do dyspozycji rodziców jest wystarczająco duża liczba miejsc parkingowych. Na tym nie koniec nowości wspomina Ania Kotlińska - od września obie placówki stają się przedszkolami językowymi. Nauka języka angielskiego odbywa się codziennie przy pomocy metody “Total Immersion”, która polega na używaniu języka obcego w trakcie wykonywania codziennych czynności, dzięki czemu dzieci przyswajają wiedzę naturalnie, tak jak ich rodzimy język.
  Za prowadzenie zajęć odpowiedzialna będzie szkoła językowa Stacja Edukacja, z którą nawiązaliśmy współpracę w minionym roku szkolnym. Rok owocnej współpracy został przekuty w wyjątkowe przedsięwzięcie jakim jest placówka montessoriańsko-językowa.

  Co dwie Akademie, to nie jedna!

  Obie placówki charakteryzują jednolite standardy lokalowe. Zajęcia prowadzone są w przestronnych klimatyzowanych, jasnych salach, w których brak wyrazistych kolorów zapobiega rozpraszaniu uwagi dzieci. - Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby warunki przebywania dzieci w przedszkolu były komfortowe - kontynuuje nasza rozmówczyni. Meble są dostosowane do wzrostu dzieci, a brak szuflad i drzwiczek umożliwia dzieciom stały dostęp do przedmiotów, które profesjonalnie nazywamy pomocami edukacyjno-rozwojowymi. Przygotowane otoczenie w Pedagogice Montessori to miejsce, w którym dziecko może zaangażować umysł, zmysły, gdzie wszystko jest w zasięgu jego ręki i nie zagraża jego bezpieczeństwu. Poprzez zastosowanie zasady porządku dzieci uczą się, że każdy przedmiot ma swoje stałe miejsce, a po skończonych zajęciach należy zadbać o odłożenie z powrotem używanych przedmiotów. Zamiłowanie do ładu i harmonii porządkuje myśli i uczucia dziecka.

  Serdeczna atmosfera

  W grupie dzieci są zróżnicowane wiekowo. Sprzyja to wzajemnej wymianie inspiracji i zdolności oraz formuje właściwe postawy społeczne. Daje dzieciom szansę rozwijania umiejętności według własnego tempa, a nie tempa narzuconego przez grupę rówieśników. Pozwala to, by dzieci młodsze obserwowały dzieci starsze i mogły się od nich uczyć poprzez naśladowanie, natomiast dzieci starsze pomagając młodszym ćwiczą to, czego się już nauczyły.

  W trosce o zdrowie naszych podopiecznych

  Sale wyposażyliśmy dodatkowo w system oczyszczania powietrza, używając oczyszczaczy LightAir, które skutecznie likwidują grzyby, bakterie i wirusy. To dzięki bez filtrowym oczyszczaczom zawdzięczamy wysoką frekwencję maluchów. Mniej złych cząsteczek w powietrzu oznacza mniej infekcji i chorób dzieci i pracowników. To sprawia, że Akademia jest idealnym miejscem dla każdego dziecka, które regularnie zmaga się z problemami zdrowotnymi.

  Wszechstronny rozwój dziecka

  Przedszkola nie są wyposażone w komercyjne zabawki. Wszystkie pomoce Montessori inspirują dzieci do twórczego działania. Każda pomoc zbudowana jest według zasady stopniowania trudności i zawiera możliwość samodzielnej kontroli dokonywanej przez dziecko. Pomoce mają do spełnienia określony cel ukierunkowany na rozwój konkretnych umiejętności dziecka. Każda z nich jest wyjątkowa i ma swoje określone miejsce, a przedmioty w salach występują w jednym egzemplarzu odzwierciedlając otaczający nas świat. Wynika to z założenia, że w naturze nic nie występuje w dwóch takich samych egzemplarzach. Stwarza to okazję do rozwijania umiejętności czekania, cierpliwości czy sztuki negocjowania. - To dobra lekcja dla formowania charakteru - zachwala jedna z nielicznych tytułowanych nauczycieli Montessori.

  Zdrowe, pożywne posiłki

  Istotną sprawą jest zapewnienie dzieciom właściwego, smacznego i zdrowego pożywienia.
  W tym zakresie korzystamy z usług sprawdzonej, doświadczonej firmy cateringowej. Jednocześnie w trakcie posiłków nie korzystamy z talerzy plastikowych, a używamy najwyższej jakości jednorazowych naczyń z otrąb pszennych konsumpcyjnych. Naczynia zapewniają dzieciom walory estetyczne jak i praktyczne. Wyglądają apetycznie, naturalnie pachną, a po podaniu gorących dań nie parzą rączek.

  Cenimy indywidualność

  Naszą misją jest pomoc dziecku w jego integralnym rozwoju, przygotowaniu się do szkoły i do życia, w oparciu o pedagogikę Marii Montessori, przy pełnym poszanowaniu jego wolności i indywidualności. W takich warunkach dzieci rozwijają swoje unikalne potencjały, wytwarza się ich kreatywność oraz naturalna chęć do zdobywania wiedzy. W Akademii Montessori dzieci rozwijają się w swoim własnym tempie i zgodnie z własnym rytmem, budują wiarę w siebie, kształtują własne poglądy i patrzą na świat z ufnością.

  Zapraszamy, zapisy trwają!
  Więcej informacji: www.montessori.zgora.pl/
  e-mail: info@montessori.zgora.pl
  Tel. Kom. 881 531 531 oraz 531 048 022
  Facebook: www.facebook.com/montessorizg

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo